Zapraszam Cię do siebie!

Błażej Sarzalski        04 stycznia 2012        Komentarze (10)

Tak jak obiecałem w ostatnim zeszłorocznym wpisie dzisiaj opowiem trochę o moich planach na zbliżający się rok.

Dlatego właśnie chciałem zaprosić Cię na parę chwil do mojej Kancelarii. Poniższe wideo pozwoli Ci poznać mnie lepiej i dowiedzieć się jakie mam plany na nadchodzący rok.

Skoro już to czytasz to oznacza to, że po obejrzeniu video wiesz już jaką niespodziankę dla Ciebie szykuję. Stawiam sobie za cel, aby pomysł wypalił.

Co mam jeszcze w zanadrzu?

Otóż bardzo chciałbym zarejestrować spółkę używając do tego internetu, jeżeli więc nosisz się z zamiarem internetowej rejestracji spółki, rozważ proszę moją pomoc, jestem pewien, że zaskoczę Cię swoją ofertą :)

Z pewnością też możesz spodziewać się nadal regularnych i merytorycznych postów, w najbliższym czasie napiszę między innymi o Internetowym Monitorze Sądowym i Gospodarczym, o tym kto nie skorzysta na wdrożeniu procedury e-rejestracji spółki z o.o., podzielę się z Tobą moją wizją tego jak powinna wyglądać rejestracja spółek w Polsce, a także zastanowimy się wspólnie nad niektórymi pytaniami z zakresu powstawania spółek z o.o. z jakimi spotykam się w internecie, wreszcie na pewno dotknę głębiej tematu bezkapitałowej spółki z o.o.

W tym roku planuję także kilka innych niespodzianek. Może będzie to ebook, a może nawet wręcz wyzywająco interaktywna forma nawiązania kontaktu z moimi czytelnikami. Na razie wciąż analizuję statystyki bloga aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co najbardziej Cię zainteresuje.

Jeżeli masz jakieś pomysły związane z funkcjonowaniem bloga, pomysły na posty, pytania które Cię nurtują, chciałbym byś podzielił/a się nimi w komentarzu pod tym postem lub pisząc na mój adres podany w dziale kontakt.

A jeżeli będziesz w moich okolicach to zapraszam na realną kawę!

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Rafał Chmielewki | e-Marketing Prawniczy Styczeń 5, 2012 o 11:58

No, no Błażeju…! :) Wspaniale!

Gratuluję!
PS.: Z tą kawą… Chętnie jeszcze wpadnę 😉

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Styczeń 5, 2012 o 12:02

Zapraszam Rafale, jak tylko będziesz w okolicach :)

Odpowiedz

Darek Styczeń 5, 2012 o 12:44

Przede wszystkim gratuluję odwagi zrobienia video no i uzywania laptopa do pisania bloga i pracy !!!

Odnośnie tematyki, to mnie osobiście interesuje najbardziej temat związany z bezkapitałową formą prowadzenia działalności oraz to, czy w przyszłości dojdzie w końcu do uporządkowania prawa (przykładowo uregulowania jednoosobowej formy w oddzielnym dziale w prawie handlowym), bo obecnie w prawie handlowym i nie tylko jest straszny chaos. 😉

Pozdrawiam,
Darek

Odpowiedz

minister ds. blogów Styczeń 5, 2012 o 13:18

a co tak trzęsie tą kamerką?czuja się jak na kecioku!

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Styczeń 5, 2012 o 13:24

@Darek: Coś tutaj na pewno poruszę z tego co piszesz :)

@Minister: Wyjaśnijmy – keciok (śl.) – karuzela :) Trzymałem telefon w ręce, powiedzmy, że chirurgiem byłbym słabym :)))

Odpowiedz

minister ds. blogów Styczeń 5, 2012 o 13:29

@Błażej -tak stan rzeczy jest sprzeczny z Regulaminem Ministerstwa! żart!!! fajny post i wideło:)powodzenia!

Odpowiedz

Renata Świgońska Styczeń 6, 2012 o 20:17

Wow, super to nagranie! Bardzo mi się podobało,very dynamic – tak trzymaj Błażej!

Ja byłabym zainteresowana wpisami na temat spółek kapitałowych z udziałem zagranicznym, albo jakimś tematem z komparystyki prawniczej.

Jak będę następnym razem u Dąbrowie, u rodziców, to wpadnę do Ciebie na kawę. To w końcu też moje miasto 😉
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, dla Ciebie i żony.

Pozdrawiam,
Renata Świgońska

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Styczeń 6, 2012 o 22:23

Renata, nie miałem pojęcia, że pochodzisz z Dąbrowy :) Super! Zapraszam Cię serdecznie :)

Odpowiedz

Anna Tarczyńska | Intercyza Blog Styczeń 7, 2012 o 01:02

Autora bloga podziwiam za konsekwencję i pasję.

Jeśli chodzi o tematykę, to moim zdaniem bardzo interesujące z punktu widzenia praktyki są tematy dotyczące aportów do sp. z o.o. Szczególnie aportu przedsiębirostwa prowadzonego przez osobę fizyczną a także aportu przedsiębiorstwa prowadzonego przez s.c. Wiem, że przedsiębiorcy są tu często bezradni, bo mało jest opracowań, ale także i prawników, którzy mogliby pomóc przy takim przekształceniu. Chodzi przy tym nie tylko o tematykę obejmowania udziałów w zamian za przedsiębiorstwo, ale także rozliczeń podatkowych.
Poza tym mnie osobiście interesuje wszystko co „po” tzn. np. po rozwiązaniu spółki (kwestie rozliczenia wspólników, kwestie likwidacji majątku spółki), tematy związane ze śmiercią wspólnika, dziedziczeniem udziałów itp. Być może jest to tematyka szersza niż tematyka bloga, ale wiedząc co dzieje się „po”, łatwiej jest planować „przed” tj. na etapie rejestracji.

Pozdrawiam,
AT

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Styczeń 7, 2012 o 09:54

@Anna:

Akurat aport przedsiębiorstwa to nie jest sprawa aż tak skomplikowana podatkowo (zwolnienie z VAT i podatku dochodowego), bardziej problematyczne jest tutaj napisanie dobrej umowy spółki, gdyż orzecznictwo wymaga aby umowa dot. przeniesienia przedsiębiorstwa określała szczegółowo jego składniki :)

Natomiast rzeczywiście, sytuacja wnoszenia innego rodzaju aportów, w szczególności gdy przyszły wspólnik jest podatnikiem VAT-czynnym to mikrokosmos podatkowy :)

Na pewno coś o tym będzie :)

O podatku dochodowym od aportu było tutaj: http://rejestracjaspolkizoo.pl/2011/10/28/opodatkowanie-aportu-w-spolce-z-o-o/

O planowaniu spadkowym w sp. z o.o. już też trochę było: http://rejestracjaspolkizoo.pl/2011/10/23/planowanie-spadkowe-w-spolce-z-o-o/

Pozdrawiam!

Odpowiedz