Nowa wersja systemu S24

Błażej Sarzalski        09 lutego 2012        Komentarze (12)

News z ostatniej chwili…

Właśnie zobaczyłem nową wersję systemu e-rejestracji spółki z o.o. i pojawiła się w końcu możliwość zarejestrowania spółki przez pełnomocnika – oznacza to, że w końcu mogę Ci w tym pomóc.

Tym samym Ministerstwo Sprawiedliwości zareagowało m.in. na mój głos dotyczący braku możliwości założenia spółki przez pełnomocnika oraz artykuł w Gazecie Prawnej.

Teraz pora na umożliwienie rejestracji cudzoziemców :)

Jeżeli potrzebujesz mojej pomocy w e-rejestracji,  pisz:

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Darek Luty 9, 2012 o 23:14

No widzisz, czyli jest sukces. Teraz będziesz mógł sobie założyć sklepik i sprzedawać spółki „za jednym kliknięciem” jak w UK, albo nawet szybciej.

Jakbyś potrzebował pomocy od strony informatycznej to daj znać. Za jakiś czas może założę Działalność Gospodarczą to będę mógł Ci jakoś pomóc.

Pozdrawiam,
Darek

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Luty 9, 2012 o 23:38

Z tego co przeczytałem w prasie, to Ministerstwo nie zamierza zmieniać nic w zakresie wymogu posiadania numeru PESEL. Przedstawiciel Ministerstwa uznał to za pewien zamierzony kompromis.

Odpowiedz

Bartek Luty 16, 2012 o 10:33

A jak się ma kwestia wspólników przy e-rejestracji? Wydaje się, że tych można wpisać bez ich wiedzy, a system ich nawet o tym nie poinformuje?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Luty 16, 2012 o 10:41

@up

Nie ma tutaj wielkiego niebezpieczeństwa, bo każdy ze wspólników musi sam podpisać elektronicznie umowę – tj. zalogować się na własne konto. Niemniej oczywiście, jeżeli ktoś zna dokładne dane wspólnika to może założyć konto za niego…

Odpowiedz

Piotr Luty 17, 2012 o 06:19

I tak trzeba dostarczyć notarialne wzory podpisów a to bez wiedzy wspólnika raczej się nie uda.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Luty 17, 2012 o 11:29

@Piotr: ale podpisy składają członkowie zarządu, a nie wspólnicy :)

Odpowiedz

Piotr Luty 18, 2012 o 05:01

No tak, zgadza się. Na szczęście nawet jeśli ktoś zostanie wmanewrowany w bycie tylko wspólnikiem, to nie pociąga to za sobą konsekwencji dla niego. Mamy jedynie kwestię podszywania się pod inną osobę :(

Odpowiedz

Marek Maj 10, 2013 o 20:18

Czyli jak wygląda sytuacja z podpisywaniem wniosku S24 w przypadku pełnomocnika procesowego? On podpisuje przy pomocy podpisu kwalifikowanego bądź profilu zaufanego wniosek, a wspólnicy zakładają konta w systemie ems.ms.gov.pl i nie muszą już posiadać żadnej formy podpisu elektronicznego?

Odpowiedz

Marek Maj 10, 2013 o 20:31

Tak czytam i oczom nie wierzę. Podpisanie przez wspólnika umowy oznaczna po prostu założenie przez niego konta i naciśnięcie guzika Podpisuję umowę? Nie potrzeba żadnych elektronicznych uwierzytelnień ponad to?

Odpowiedz

Blazej Sarzalski Maj 11, 2013 o 08:57

Nie, nie potrzeba.

Odpowiedz

Marek Maj 11, 2013 o 12:09

Dziękuję za informację, jestem nadal w szoku :). Rozumiem, że już RG-1 i NIP-2 podpisują klasycznie wszyscy członkowie zarządu fizycznie?

Odpowiedz