Co ma wspólnego serial Lost z procedurą S24?

Błażej Sarzalski        17 lutego 2012        3 komentarze

Znasz serial Lost?

Wiesz, ten o grupie rozbitków z katastrofy lotniczej, którzy odnajdują się na tajemniczej wyspie, zmuszeni są stawić wyzwanie Innym, po czym okazuje się, że są pionkami w odwiecznej walce dobra ze złem? Bardzo lubiłem ten serial, szczególnie pierwsze sezony, były niezwykle wciągające. Wyobrażam sobie jednak, że będąc w sytuacji ludzi, którzy zaginęli na wyspie, która nie wiadomo czy istnieje, nie wiadomo gdzie jest i nie wiadomo jak się z niej wydostać, nie byłoby mi do śmiechu…

To trochę tak jak z niektórymi wnioskami w procedurze S24.

Ludzie je składali, podpisywali elektronicznie, opłacali, a do sądów rejestrowych nie docierały nigdy. Są, a jakoby ich nie było. Zaginione.

Kto je uprowadził? Inni, inicjatywa DHARMA, a może sam Komitet Sterujący? A może błąkają się gdzieś w systemie informatycznym Ministerstwa, a może na zawsze zniknęły?

Przepraszam po raz kolejny za ironię, ale inaczej się chyba nie da…

(A już miałem dzisiaj umieszczać video-wpis na temat odpowiedzialności członków zarządu i wspólników w sp. z o.o., ale jakoś nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem powyższych słów.)

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

romek Luty 21, 2012 o 13:53

Mój wniosek spółki S24 został odrzucony przez Sąd w K-cach z uwagi na błędy w umowie – nie było adresów wspólników i zarządu, oczywiście nie miałem na ten brak wpływu – rejestracja odbyła się 100% wg wzorca. Podobno mam mieć zwrócone 500 zł, pozostałe 520 zł + dwa koszty dojazdu do sądu + brak możliwości funkcjonowania jak spółka nikogo nie interesują.
Czy widziecie jakies możliwości odzyskania tych pieniędzy – gdzie, w oparciu o co, jak i kiedy powinienem wystąpić o ich zwrot?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Luty 21, 2012 o 15:17

@romek:

O zwrot pozostałej kwoty należy ubiegać się bezpośrednio z Ministerstwa Sprawiedliwości – podstawa prawna – art. 417 kodeksu cywilnego.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Maj 13, 2012 o 10:23

Mały update w tym temacie. Okazuje się, że najpewniej problem z zaginionymi wnioskami wynika z błędu systemu, który nie identyfikuje prawidłowo przelewów – zwykle konieczne jest poinformowanie o tym administratora S24, który odnajduje ten wniosek i go weryfikuje.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: