Gotowe spółki

Błażej Sarzalski        19 kwietnia 2012        8 komentarzy

Coraz częściej otrzymuję zapytania czy dysponuję gotowymi spółkami z o.o.

Nie, szczerze mówiąc zawsze uważałem, że kupowanie gotowej spółki z o.o. to duże ryzyko, wielu prawników zgadza się ze mną, nigdy bowiem nie wiadomo czy spółka prowadziła jakąś działalność, czy jest „czysta” podatkowo, czy ma długi itp…

Niedawno jednak liczba zapytań o gotowe spółki z o.o. na tyle wzrosła, że zacząłem się zastanawiać nad tym czy nie zacząć oferować gotowych spółek z gwarancją rzetelnego prowadzenia dokumentacji i braku długów.

Może pomożesz mi podjąć decyzję co do kierunku biznesowego? Zapraszam do głosowania.

Czy byłbyś zainteresowany kupnem gotowej spółki ze sprawdzonego źródła?

Zobacz wyniki

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Karol Sienkiewicz Kwiecień 19, 2012 o 20:15

Błażej, taki rynek już istnieje i sam takie spółki sprzedawałem. Pamiętaj jednak, że cała zabawa polega na tym, by spółka istniała już kilka lat. A to oznacza obowiązek prowadzenia dokumentacji podatkowej, KRS etc. przez dłuższy czas. Ryzyka (i cena) rośnie.

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Kwiecień 20, 2012 o 00:06

W chromie nie można głosować 🙁 A co do spółek to dopóki nie stoi za tym jakiś konkretny cel (np. uzyskanie statusu MSP), to naprawdę uważam, że lepiej jest założyć nową spółkę. Nawet jeśli się kupuje z zaufanego źródła nie ma się pełnej gwarancji, że pojawią się jakieś zobowiązania.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Kwiecień 20, 2012 o 08:21

@Paweł: Kurcze, ten problem z chrome jest nierozwiązywalny z jakichś powodów… sam używam chrome’a w pracy i wiem, że jest coraz popularniejszy, przy następnej ankiecie postaram się zmienić plugin – dlatego wszystkich nie mogących głosować zachęcam do komentowania 🙂

Co zaś się tyczy celów – zdarzają się sytuacje gdy ludzie „na gwałt” potrzebują spółki aby podpisać kontrakt – etc. – wydaje mi się, że wtedy taka opcja jest dobra.

@Karol: No i tu trzeba odróżnić dwa modele biznesowe – model sprzedaży gotowych spółek tylko po to żeby od razu można było działać od modelu sprzedaży spółki z określonymi parametrami wpływającymi np. na prawdopodobieństwo kredytowania.

Dla osób zainteresowanych zakupem spółki z historią mam też dobrą wiadomość – jeden z moich klientów nosi się z zamiarem sprzedaży spółki utworzonej w kwietniu 2010 r., która prowadzi niewielką działalność operacyjną.

Odpowiedz