Kolejne zmiany w systemie S24

Błażej Sarzalski        25 kwietnia 2012        9 komentarzy

Od prawie miesiąca nie zaglądałem do systemu S24, ale dzisiaj odkryłem kilka nowych funkcjonalności, które mogą się przyczynić do lepszego i szybszego rozpoznawania wniosków.

Po pierwsze, system wymusza wprowadzenie adresu zamieszkania dla każdego konta, bez tego adresu nie da się złożyć wniosku. Po drugie, można opcjonalnie wprowadzić listę rachunków bankowych, z których dokonuje się przelewów – jak podejrzewam opcja ta ma przyspieszyć weryfikację rachunku bankowego i identyfikację użytkownika – przyznam, że na początku, przy mojej pierwszej rejestracji w S24 były z tym problemy.

Pojawiła się też nowa zakładka „Korespondencja” w menu na górze strony, gdzie w czytelniejszy sposób niż dotychczas możemy zobaczyć zestawienie wysłanych nam wiadomości.

Możliwa jest także rejestracja obcokrajowców. Co prawda nie wiem jak wygląda weryfikacja ich w systemie… no ale może nikt nie wpadnie na to, żeby próbować rejestrować Angelinę Jolię albo Brada Pitta 🙂

Inaczej wyglądać też będzie proces rejestracji użytkowników, system przewiduje (w końcu!) aktywację konta poprzez kliknięcie na link wysłany na uprzednio podany adres poczty elektronicznej.  Zmiany oceniam pozytywnie.

{ 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Łukasz Zamojski Kwiecień 25, 2012 o 20:15

z tymi obcokrajowcami to wygląda dokładnie tak, że nic nie jest weryfikowane – można wpisać dokładnie wszystko to co się chce – jest to wprost sprzeczne z par. 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia w sprawie trybu zakładania konta użytkownika gdzie wskazano, że do utworzenia konta niezbędnym krokiem jest weryfikacja nr PESEL! Sam to sprawdziłem. Omawiałem ten problem na konferencji dotyczącej rejestracji przedsiębiorców zorganizowanej przez Katedrę Prawa Handlowego KUL. Przy okazji pozdrowienia dla Organizatorów a w szczególności do Profesora Andrzeja Herbeta!

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Kwiecień 26, 2012 o 07:40

@Łukasz Zamojski: Z rozporządzeniem jest to ewidentnie sprzeczne, z drugiej strony nie po to jesteśmy w Unii Europejskiej żeby różnicować prawo do rozpoczęcia działalności gospodarczej i dyskryminować cudzoziemców, więc ewidentnie idea dopuszczenia ich jest słuszna, niemniej jeżeli Polaków się jakoś weryfikuje, to osoby zagraniczne także powinny podlegać jakiejś weryfikacji, ale chyba nie przemyślano tego podczas prac nad wdrożeniem systemu i wyszedł taki kwiatek.

A masz może jakieś informacje z praktyki na temat tego czy da się w tym systemie zarejestrować spółkę w której jednym ze wspólników jest inna spółka, w której mamy dwuosobową reprezentację? Bo ja nie widzę takiej możliwości, ale może coś przegapiłem…

Odpowiedz

dr Dariusz Bucior | Umowa agencyjna Kwiecień 28, 2012 o 08:09

@ Łukasz Zamojski

Panie Doktorze – w imieniu organizatorów konferencji jeszcze raz dziękuję za bardzo interesujący referat!

Pozdrawiam
DB

Odpowiedz

Łukasz Zamojski Maj 13, 2012 o 11:49

@ dr Dariusz Bucior,
Panie Doktorze, ja z kolei raz jeszcze dziękuję za możliwość wzięcia czynnego udziału w Państwa Przedsięwzięciu! Właśnie po powrocie z majówki spędzam czas pastwiąc się nad tekstem artykułu dla Was:)
pozdrawiam
Ł.Z.

Odpowiedz

kamila Styczeń 22, 2015 o 21:24

Ale jak moze cudzoziemiec potwierdzic swoja tozsamosc przez e-podpis? To jest po prostu niemozliwe, trzeba pojachac do Polski,chociaz s24 to calkowicie elektorniczny sposob na rejestracje spolki.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Styczeń 23, 2015 o 09:26

Może, jeżeli ma podpis kwalifikowany.

Odpowiedz

Wan Czerwiec 14, 2016 o 09:37

Witam. Przyłączam się do pytania kolegi. Jak cudzoziemiec może podpisać wniosek do KRS bez konieczności przyjazdu do Polski (bo np. otrzyma wizę dopiero na podstawie dokumentó zarejestrowanej firmy) ? Podpis kwalifikowany wymaga przecież osobistego potwierdzenia, które w wyżej opisanym przypadku jest niemożliwe.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Czerwiec 14, 2016 o 10:37

Nie, podpis przy S24 nie wymaga osobistego potwierdzenia. Przynajmniej nie każdy.

Odpowiedz

Wan Czerwiec 14, 2016 o 10:39

A jaki rodzaj podpisu nie wymaga, Panie Mecenasie?

Odpowiedz