Prokuratura Warszawa – Mokotów na tropie EOKRS

Błażej Sarzalski        09 lipca 2012        30 komentarzy

Dobre wieści dla przedsiębiorców – Polska jest jednak państwem prawa. Prokuratura Warszawa – Mokotów wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa oraz usiłowania oszustwa wobec Kancelarii Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Jak donosi Rzeczpospolita śledztwo wszczęto po doniesieniu banku, obsługującego rachunek Kancelarii Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego, który zablokował konto spółki Deliver Sp. z o.o. i zawiadomił prokuraturę o możliwości wykorzystywania rachunku bankowego do procederu przestępczego.

Podobno poszkodowanych w postępowaniu jest 337 firm. Z pewnością w rzeczywistości jest ich więcej… wszystkich chętnych do dołączenia się do postępowania zachęcam do składania zawiadomień do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, ul. Wiktorska 91a, 02-582 Warszawa.

{ 30 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech Lipiec 9, 2012 o 11:46

No tak, państwo nasze jest jakie jest, ale monopolu na łupienie obywateli pilnuje dość dobrze 😉

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Lipiec 9, 2012 o 12:08

Oby takich banków było w tym kraju więcej. Szacunek 🙂
Najbardziej ucieszy się pewnie Paweł Budrewicz, bo to oznacza, że nie będzie musiał pisać jednak tego zawiadomienia 🙂

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Lipiec 10, 2012 o 08:24

@Paweł: A jakże, to dzięki czujności Pawła wyłowiłem ten artykuł, bo napisał mi, że ktoś nas ubiegł 🙂 Ale może to i dobrze, bo Paweł właśnie cieszy się znowu ojcostwem 🙂

Podobno Paweł cieszy się tym bardziej, że postępowanie prowadzi jego „macierzysta” prokuratura 🙂

Odpowiedz

Tomasz Rogalski Sierpień 22, 2012 o 12:55

Wszelkie zarzuty kierowane wobec Kancelarii Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynikają, jak mniemamy, z niewłaściwego zinterpretowania Pisma, które wysyłamy do podmiotów zarejestrowanych w KRS oraz na niezrozumieniu zakresu naszych usług.

Oferta polega na dostarczeniu Klientowi możliwości pobrania elektronicznej wersji odpisu (jest to skan oryginału wraz ze skanem niezbędnych pieczęci i podpisów – i m.in. to nas różni od odpisów pobieranych bezpłatnie ze stron rządowych). Klient dokonując opłaty aktywacyjnej otrzymuje również oryginał w formie papierowej wysyłany pocztą a także możliwość dostępu do elektronicznych wersji odpisów innych podmiotów.

Poza tym oferujemy też naszym Klientom możliwość dostępu do elektronicznej oraz papierowej wersji odpisu pełnego.

Nie jesteśmy oszustami, jak Państwo sugerują, jedynie wychodzimy z propozycją handlową, którą można przyjąć lub odrzucić.

Pytania i sugestie prosimy kierować na: wsparcie@eokrs.pl .

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Sierpień 22, 2012 o 13:00

Oczywiście, dlatego właśnie Panie Tomaszu, uprzejmie proszę o zwrot moim klientom wpłaconej kwoty. Nikt tu przecież oszustem nie jest, prawda? 🙂

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Sierpień 22, 2012 o 13:03

@ Tomasz Rogalski

A łudzące podobieństwo do dokumentów KRS jest absolutnie przypadkowe zaś spółka – wobec stwierdzonego podobieństwa – poczyniła szereg działań, aby na przyszłość uniknąć takich pomyłek i jest gotowa zwrócić opłaty wszystkim tym, którzy dokonali wpłaty tylko dlatego, że uznali pismo za oficjalne wezwanie z sądu. Prawda?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Sierpień 22, 2012 o 13:19

@Paweł: O właśnie, właśnie 🙂

Odpowiedz

maciej Sierpień 28, 2012 o 14:54

Dzisiaj (28.08.2012) dostałem pismo od EOKRS – nadal działają i próbują oszukiwać ludzi. Mam nadzieję, że przy okazji afery AMBER GOLD tego typu firmy również będą ścigane z urzędu.

Odpowiedz

tygrys_myszowaty Wrzesień 4, 2012 o 13:05

Strach przesłać do KRS sprawozdanie finansowe. Złożyłem za 4 spółki zależne i…. mam 4 pisma z Kancelarii Odpisów. Podoba mi się pozycja UWAGI sugerująca, że jak w ciągu 7 dni nie wyskoczę z 3 stów to żegnaj możliwości pobrania odpisu w wersji elektronicznej. Majstersztyk, bo kto zwróci uwagę że na dole nie ma podpisu?

Odpowiedz

Marta Październik 5, 2012 o 11:12

Właśnie dzisiaj otrzymałam takie pismo, kwota jest już większa: 300,- zł. Dlaczego nikt tego nie zatrzyma skoro sprawa jest w prokuraturze ??!!

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Październik 5, 2012 o 12:25

Pani Marto, widocznie chwilowo śledztwo trwa – teraz trzeba tylko mówić o tym, nagłaśniać i edukować. Jestem jednak przekonany, że odpowiedzialni za to ludzie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Odpowiedz

Ewa Październik 5, 2012 o 12:26

to się nadal dzieje. jeden z moich klientów zapłacił 300 zł we wrześniu
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anonim Październik 26, 2012 o 22:10

Proszę o zgłaszanie się wszystkich pokrzywdzonych do najbliższych jednostek policji. wszelkie pytania pod numerem tel. 22 603 11 76. właśnie przeczytałem artykuł w internecie

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Październik 29, 2012 o 10:50

Wypada podziękować anonimowemu policjantowi za ww. numer 🙂

Odpowiedz

Ania Listopad 29, 2012 o 07:36

„Klient dokonując opłaty aktywacyjnej otrzymuje również oryginał w formie papierowej wysyłany pocztą”
Cóż za bzdura.Nigdy nie zobaczyłam oryginału na oczy…Poza tym skan posiada inny wzór pieczęci.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Listopad 29, 2012 o 08:56

No, to mamy jeszcze większą jasność co do tego co pan Tomasz Rogalski nam tutaj napisał.

Odpowiedz

Ania Listopad 29, 2012 o 11:13

Właśnie wróciłam z posterunku z przesłuchania w tej sprawie.
Jako firma musielismy powięcić troche naszego cennego czasu, ale mam nadzieję że warto było złożyć zeznania jako świadek.
Jestem tylko ciekawa jak został „stworzony” ten KRS, co to za pieczęcie i czy dokument jest również oszustwem..???

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 2, 2013 o 09:25

Właśnie zarejestrowaliśmy spółkę i przyszło pismo z KOzKRS. Wygląda jak pismo sądowe. Gdyby trafiło na kogoś mniej ogarniętego (choć to moja pierwsza spółka 🙂 to myślę, że by wpłacił te 300 peelenów…
Śmierdzi oszustwem

Odpowiedz

Ania Styczeń 2, 2013 o 09:40

Czyli oni nadal działają??????

Odpowiedz

Błażej Sarzalski | Odszkodowania komunikacyjne Styczeń 2, 2013 o 20:24

@Ania: Obawiam się, że tak.

Odpowiedz

piko Styczeń 25, 2013 o 10:32

23 stycznia 2013r. EOKRS dalej działa i nikt z tym nic nie robi. Polska -„kraj prawa”.

Odpowiedz

Monika Luty 20, 2013 o 08:35

17 lutego 2013 – my rownież dostaliśmy „urzędowe” pismo od pana Rogalskiego w imieniu EOKRS. Na szczęście nie daliśmy się nabrać i nic nie zapłaciliśmy. Ale jak widać, nawet wszczęte postępowanie prokuratorskie nie powstrzymało tego pana przed kontynuacją procederu.

Odpowiedz

Marcin Kwiecień 13, 2013 o 06:59

Witam. Niestety ale mój pracownik odebrał list z oekrs i odrazu zapłacił. Co smiesniejsze list z oekrs przyszedł pierwszy niż list z sadu o nadaniu numeru krs. Mam pytanie jak ma wyglądać zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski | Odszkodowania komunikacyjne Kwiecień 15, 2013 o 08:10

Panie Marcinie, proszę napisać o tym w prostych-żołnierskich słowach, nie trzeba jakoś specjalnie się tutaj prawniczo wysilać.

Odpowiedz

Beata Sierpień 25, 2013 o 20:16

W piątek 23 sierpnia 2013 otrzymałam pisemko „urzędowe” wzywające do zapłaty 300zł na podane konto w celu uzyskania elektronicznego dostępu do odpisu KRS. Zastanowiło mnie, że pismo z sądu nie wymagało potwierdzenia odbioru (listonosz wrzucił do skrzynki)i zaczęłam szukać info – tak trafiłam tutaj. Czy na tych oszustów nie ma mocnych????

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Sierpień 26, 2013 o 12:13

@Beata: Trudno powiedzieć. Na chwilę obecną wszyscy przed nimi ostrzegają, to najlepsza prewencja.

Odpowiedz

Rafał Wrzesień 5, 2013 o 09:21

Wczoraj również otrzymałem pismo z EOKRS. Pismo posiada różne cechy, które dla laika mogą wskazywać na autentyk z sądu, np. podana sygnatura, adres na Czerniakowskiej, regulacje prawne. Na szczęście spytałem Pana Googla. Według mnie to jest zwykłe OSZUSTWO, niezależnie od uregulowań prawnych, spod których jak rozumiem wywija się Pan Tomasz Rogalski, Prezes Zarządu Delivery Sp. z o.o. (skoro te pisma są nadal rozsyłane, mimo postępowania prokuratorskiego).

Odpowiedz

Hubert Listopad 18, 2013 o 13:14

Tak nadal działają, kwota to już 400zł.

Odpowiedz

Wojciech Listopad 27, 2013 o 18:55

Potwierdzam, właśnie znalazłem list w skrzynce. Kwota 400zł. Ciekawe czy za rok będzie 500? Czy nie ma jakiegoś paragrafu na niechcianą pocztę fizyczną? Swoją drogą zaraz po rejestracji otrzymałem też kilka e-maili od „dziwnych” firm na adres e-mail, który był podany tylko i wyłącznie przy zakładaniu spółki.

Odpowiedz