Poszukiwani pokrzywdzeni przez Kancelarię Odpisów z KRS

Błażej Sarzalski        29 października 2012        Komentarze (0)

W moim blogu anonimowo zamieszczono numer telefonu, pod który z pytaniami mogą zgłaszać się osoby pokrzywdzone przez Kancelarię Odpisów z KRS. Ponieważ nie wiedziałem do kogo prowadzi (a nie chciałbym aby osoby pokrzywdzone trafiały np. znowu do kogoś kto wykorzysta ich niewiedzę), postanowiłem go sprawdzić.

Wszystko w porządku. To numer policyjny, a więc wszelkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie mogą kontaktować się  pod numerem telefonu (22) 603-11-76 z Komendą Policji z warszawskiego Mokotowa. Policja wydała też w tej sprawie oficjalny komunikat:

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa II pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce prowadzą śledztwo dotyczące oszustwa dokonanego przez przedstawiciela Kancelarii Odpisów z KRS DELIVER sp. z o.o., mającej siedzibę w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 71. Kancelaria ta wysłała do wielu podmiotów na terenie kraju pisma w formie „postanowień” lub „informacji” o udostępnieniu dla nich elektronicznego odpisu KRS na stronie internetowej www.eokrs.pl. Warunkiem uzyskania takiego dostępu miało być wniesienie opłaty aktywacyjnej w wysokości od 200 do 300 złotych.

Prokuratura i policjanci ustalili, że w ten sposób mogło zostać oszukanych około tysiąc firm. Wysyłane z kancelarii druki przypominały pisma sądowe. Pojawiła się w nich również informacja, że brak wniesienia opłaty będzie skutkował brakiem dostępu do elektronicznego odpisu KRS.

Wszystkie osoby, które otrzymały takie postanowienia lub wezwania do zapłaty, proszone są o zgłaszanie się do najbliższej jednostki Policji w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Poszukujemy zarówno pokrzywdzonych, którzy dokonali takiej wpłaty, oraz tych, którzy nie wpłacili pieniędzy. Do komendy należy zgłosić się z oryginałem otrzymanego postanowienia lub wezwania do zapłaty, a także w przypadku dokonania wpłaty – z potwierdzeniem wykonania przelewu. (…)

Co ważne. Pokrzywdzonym jest także ten, kto nie zapłacił. W takim przypadku w grę wchodzi usiłowanie popełnienia czynu zabronionego.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: