Święta…

Błażej Sarzalski        24 grudnia 2012        3 komentarze

Siedzę sobie właśnie w kancelarii i odrabiam zaległości, za parę chwil jadę jednak do domu, aby przygotować się na rodzinną kolację. Dopadła mnie przy tym refleksja na temat życzeń świątecznych, także składanych przez internet. Otóż zastanawiam się jaką one mają dla Ciebie, Drogi Czytelniku, wartość i jakie mają znaczenie.

Czy wierzysz, że ta osoba, która pisze te słowa, życzy Ci tego co najlepsze? Czy może traktujesz to jako wyraz kurtuazji, właściwy przed Świętami Bożego Narodzenia, nic ponadto? Moja refleksja doprowadziła mnie do tego, że wiele zależy tutaj chyba od indywidualnej wrażliwości, zarówno życzącego, jak i przyjmującego życzenia, a także charakteru naszej relacji (a i pewnie od miliona innych czynników).

Przecież nie każdego mojego czytelnika znam z imienia i nazwiska (choć jest grupa takich osób!), nie każdego poznałem (ba, większości nie poznałem), czy mogę więc równie szczerze składać życzenia każdemu?  Pytanie nie tylko dla filozofów 🙂 Oczywiście mógłbym z tego ładnie wybrnąć, w prosty sposób, np. taki jak zrobiłem to na Facebooku, pisząc lekko humorystyczne, wprowadzające w dobry nastrój życzenia „prawnicze”.

W każdym bądź razie, na fali tej refleksji, znalazłem chyba życzenia bardzo trafne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Drogi Czytelniku/Droga Czytelniczko, zarówno znany/a mi, jak i nieznany/a… Życzę Ci, abyś także przeznaczył/a choć krótką chwilę na refleksję nad jakością swoich własnych życzeń. Życzę Ci abyś z czystym sumieniem oraz autentyczną radością mógł/mogła złożyć osobom z którymi spędzisz najbliższe dni, a także tym, na których Ci zależy, najlepsze życzenia świąteczne. Wszystko to po to, aby te Święta miały dla Ciebie i Twoich bliskich wyjątkowy wymiar.

Życzę Ci także abyś wracał/a od czasu do czasu na mojego bloga, bo może znajdziesz w nim coś, co pomoże Ci w jakiejś trudnej „spółkowej” sytuacji, a i mnie będzie miło przeczytać jakiś komentarz lub mail od Ciebie.

Wesołych Świąt 🙂

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech Grudzień 24, 2012 o 11:13

🙂

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Grudzień 24, 2012 o 11:52

🙂 Cieszę się, że Ci się podoba Lechu

Odpowiedz

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Grudzień 26, 2012 o 21:54

Wszystkiego dobrego Błażeju! 🙂

R

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: