POIG działanie 8.1 i założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Błażej Sarzalski        05 lipca 2013        Komentarze (0)

Jak zwykle gdy rusza nabór wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka to na mojego maila płynie masa pytań co do tego, czy da się założyć spółkę szybko, najlepiej jak najszybciej, bo terminy gonią i jak wskazało kilka osób:

Musimy mieć zarejestrowaną spółkę aby móc złożyć wniosek

Czy rzeczywiście więc spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji nie może aplikować do konkursu? Tak rzeczywiście jest, co wynika paragrafu 3 regulaminu w ramach działania 8.1 rzeczywiście wynika, że aplikować o dotacje nie może spółka kapitałowa w organizacji (co pachnie mi, nawiasem mówiąc, nieuzasadnioną dyskryminacją, ale…)

Co więc zrobić? Odpowiedzią jest e-rejestracja spółki z o.o. – piszące do mnie osoby często pytają o moje doświadczenia związane z szybkością postępowania rejestrowego w przypadku skorzystania z internetowej rejestracji spółki z o.o., postanowiłem więc podzielić się tymi doświadczeniami ze wszystkimi.

Co prawda deklarowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestracja spółki w 24 godziny nie zdarzyła mi się do tej pory, ale… najdłuższa rejestracja trwała chyba 3 – 4 dni – jest to więc bardzo dobra alternatywa dla rejestracji standardowej, która trwa w optymalnym przypadku 2-3 tygodnie.  Co prawda nie wiem jak wygląda to teraz, gdy sądy rejestrowe mają najgorętszy okres w roku (nie chodzi o temperatury, ale o to, że do sądów spływają sprawozdania finansowe i uchwały je zatwierdzające), ale sądzę, że realnie można liczyć na rejestrację w 72 godziny.

Jeżeli chcecie więc startować w ostatnim naborze POIG działania 8.1 to musicie się spieszyć, bo z informacji zawartych na stronie PARP wynika, że nabór kończy się 19 lipca 2013 roku. Powodzenia!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: