Chcesz dla mnie pracować?

Błażej Sarzalski        17 listopada 2014        10 komentarzy

Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że od czasu gdy po raz pierwszy wykonałem samodzielną pracę prawniczą minęło 7 i pół roku…

Gdy przypominam sobie siebie w tamtym okresie to stwierdzam, że niepewność z jaką poruszałem się wówczas w przepisach prawa wynikała z tego, że polski system edukacji prawniczej na wyższej uczelni praktycznie w ogóle nie uwzględniał potrzeby praktyki dla studentów, a punkt ciężkości w poszukiwaniu tej praktyki przesuwany był wprost na studenta. Jak mu się chciało to szukał tej praktyki w ramach stworzonych przez samych studentów kół naukowych  (tak jak ja i moi koledzy ze studenckiej poradni prawnej Uniwersytetu Śląskiego) bądź szukał pracy w kancelarii.

Uważam, że największą wartością, jaką możesz dać pracodawcy, ale także sobie, aby rozwijać się jako prawnik, jest Twoje zaangażowanie i poszukiwanie praktyki. Postawa proaktywna i zorientowanie się już na etapie studiów czy też aplikacji w tym co chcesz robić.

Bo jak wiecie w życiu trzeba zadać sobie…. niezwykle ważne pytanie: „Co chcę robić w życiu?” I trzeba zacząć to robić.

Właśnie dlatego postanowiłem przeprowadzić pewien eksperyment. Dotychczas szukałem współpracowników za pośrednictwem różnych portali ogłoszeniowych. Tym razem zrezygnuję z tego i zobaczymy, może poznam ciekawych kandydatów, którzy czytają tego bloga?

Okej, więc do rzeczy.

Miejsce współpracy: Dąbrowa Górnicza

Zakres obowiązków:  wspomaganie mnie w świadczeniu przeze mnie pomocy prawnej, wykonywanie projektów opinii, analiz prawnych i pism procesowych, wsparcie sekretarsko-asystenckie, docelowo samodzielna obsługa wybranych klientów.

Wymagania: student/ka piątego roku studiów prawniczych albo aplikant/ka radcowski/ska, umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawa, zainteresowanie i wiedza w co najmniej jednej z następujących gałęzi prawa: prawo spółek handlowych, postępowanie cywilne, prawo wekslowe, prawo zobowiązań, łatwość nawiązywania relacji z ludźmi, umiejętność wysławiania się na piśmie, sprecyzowane zainteresowania i co najważniejsze, chęć budowania swojej osobistej marki poprzez współpracę ze mną oraz pomysł na siebie.

Co oferuję?

Praktykę w obszarze spółek handlowych, prawa wekslowego, procesów sądowych, prawa gospodarczego, możliwość poszerzania swoich zainteresowań oraz budowania własnej pozycji zawodowej (to nie slogan tylko konkrety, szczegóły przedstawię wybranym osobom na spotkaniach), wynagrodzenie uwzględniające częściowo prowizję od obsługiwanych albo pozyskanych klientów, brak dress code’u i partnerskie podejście do współpracy.

Aplikacje proszę przesyłać na mój adres poczty elektronicznej (kancelaria@opieka-prawna.eu) w temacie wpisując: „REKRUTACJA”, proszę o przesłanie CV z kolorowym zdjęciem oraz napisanie dlaczego aplikujesz do mnie oraz zawarcie standardowej klauzuli dot. przetwarzania danych osobowych. Do wybranych kandydatów odezwę się celem umówienia rozmów kwalifikacyjnych.

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Katarzyna - Temida Jest Kobietą Listopad 17, 2014 o 12:39

Niedawno zastanawiałam się, czy nie umieścić podobnego wpisu na blogu 🙂

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Listopad 17, 2014 o 12:46

Dam znać jak przebiegła rekrutacja 🙂

Odpowiedz

Grzesiek Listopad 17, 2014 o 13:59

Skorzystał bym z tej propozycji. Tylko Dąbrowa jest mi nie po drodze z Krakowa 🙂
Może jakiś oddział w Krakowie? 😀

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Listopad 17, 2014 o 14:34

Sorry, nie planuję 🙂

Odpowiedz

Kamila Stalmach Listopad 18, 2014 o 00:06

Zaintrygowało mnie to „kolorowe zdjęcie”. Kolor włosów czy skóry jest istotny 😉
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę znalezienia dobrego i zaangażowanego pracownika.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Listopad 18, 2014 o 08:50

Zabawne, że pisze to osoba, która na swoim blogu ma monochromatyczne zdjęcie 🙂

Odpowiedz

Łukasz Waniak Listopad 18, 2014 o 07:26

Z pewnością osoba, która dostanie szansę pracy u sz.p. mecenasa będzie zadowolona, bo to doskonały fachowiec i przyzwoity człowiek. Pozdrawiam

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Listopad 18, 2014 o 08:52

Dziękuję Panie Łukaszu za tak dobrą rekomendację. Z pewnością osoba, z którą będę współpracować będzie miała także okazję współpracy z firmą pana Łukasza i dzięki temu będzie zgłębiać tajniki prawa wekslowego w jego najbardziej praktycznej odsłonie.

Odpowiedz

Ewa Listopad 22, 2014 o 21:58

Szkoda, że Dąbrowa Górnicza leży tak daleko od Torunia 🙂
Powodzenia w znalezieniu wartościowych pomocników!

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Listopad 23, 2014 o 17:55

Dziękuję!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: