Przerwa w dostępie do systemu S24 / EKRS w dniach 13 i 14 kwietnia 2016

Błażej Sarzalski        14 kwietnia 2016        12 komentarzy

Ministerstwo Sprawiedliwości wyłączyło w dniu 13 kwietnia platformę S24 w związku z faktem, iż zeszłotygodniowa aktualizacja oprogramowania wywołała wiele błędów, skutkujących wysyłaniem do sądów rejestrowych błędnych formularzy. Ministerstwo chciało zapobiec dalszemu wysyłaniu wniosków, które byłyby oddalane, stąd  wyłączenie dostępu do systemu.

Z informacji uzyskanych przeze mnie w dniu dzisiejszym wynika, że poprawki do strony zostały już przygotowane i wdrożone, a Ministerstwo Sprawiedliwości aktualnie je testuje. Do czasu zakończenia testów strona https://ekrs.ms.gov.pl będzie wyłączona także w dniu dzisiejszym – 14 kwietnia 2016 r. (nie można też wykluczyć, że testowanie będzie trwało przez weekend).

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Krzyś Kwiecień 18, 2016 o 16:17

To kolejna „dobra zmiana”. Rozumiem, że zainkasowane opłaty, mimo że błąd był po stronie systemu, skonsumuje system. Może „Rodzina 500+”?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Kwiecień 19, 2016 o 08:20

Cóż…

Odpowiedz

Przemysław Kwiecień 24, 2016 o 12:11

W lodówce też Pan widzi Kaczyńskiego? Systemy informatyczne w Polsce działają tak odkąd zaczęto informatyzację a nie od ostatnich wyborów. Radzę poczytać trochę faktów a mniej propagandy. Dzisiaj przepaliła mi się żarówka. To też wina PiS?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Kwiecień 24, 2016 o 12:15

Fakt. Błędy systemu opisywalem wielokrotnie 🙂

Odpowiedz

Krzyś Kwiecień 27, 2016 o 14:41

Akurat z lodówki, to codziennie Ryszard Petru wyskakuje- znawca tematów wszelakich… 😀

Odpowiedz

eRachuba Kwiecień 26, 2016 o 09:10

No niestety, ale systemy informatyczne nie zawsze są bezbłędne. Dobrze, że skończyło się na tym, że to oni zauważyli i przyznali się do błędu, prawda? 🙂

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Kwiecień 27, 2016 o 14:43

Prawda 🙂

Odpowiedz

Miłosz Maj 16, 2016 o 10:18

Tak to już bywa z tymi nowoczesnymi systemami…

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 16, 2016 o 09:56

Ma już ktoś doświadczenie w zakresie możliwość zmiany wzorca umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w formie elektronicznej, jest taka możliwość czy nadal to tylko „teoria”? Przeszukałam cały portal i nie widzę nigdzie takiej opcji…

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 16, 2016 o 10:23

Przepisy weszły ale portal jeszcze nie działa, czyli nadal tylko „teoria”…
Możliwa jest tylko rejestracja ale dokonywanie zmian wzorca umowy zgodnie z przepisami z 1 kwietnia jest niemożliwe, pozostaje tradycyjna zmiana w formie papierowej dokonana u notariusza. Prawdopodobny termin dostosowania portalu to wrzesień 2016 ale może zostać przesunięty – takie informacje uzyskałam w sądzie…

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Czerwiec 16, 2016 o 10:40

Super informacje, nie ma co 🙂

Planuję popełnić o tym wpis za niedługo.

Odpowiedz

Bartosz Sierpień 11, 2016 o 15:39

Witam, czy ktoś się orientuje może kiedy w końcu będzie działać w ramach s24 możliwość zmiany umowy spółki itp funkcje które miały dawno temu działać :)?

Odpowiedz