Najpopularniejsze i te mniej popularne artykuły o spółce z o.o.

Błażej Sarzalski        22 sierpnia 2017        Komentarze (0)

Wakacje zbliżają się ku końcowi, jednakże nie pamiętam, żeby były tak pracowite, jak w tym roku. Mamy bardzo dużo nowych spraw, co przekłada się nie tylko na szybkość odpowiedzi do klienta, ale także na przemyślenia na temat tego, co można by wrzucić nowego na bloga.

W tym „sezonie ogórkowym”, który okazuje się bardzo gorący, nie tylko ze względu na dobrą pogodę, warto może jednak przypomnieć najlepsze i najbardziej poczytne artykuły na moim blogu, ale także wspomnieć o kilku, nieodkrytych jeszcze perełkach, nawiązujących do najpopularniejszego artykułu.

TOP5 – spółka z o.o. i składki na ubezpieczenia jej wspólników – to jeden z najpopularniejszych wpisów, który dowodzi, jak istotna jest kwestia składek ZUS w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością i jak wiele poszukiwań w tym zakresie pojawia się w sieci. We wpisie tym ledwie jednak dotknąłem szerszego problemu, który wiąże się z generalnie z oskładkowaniem pracy wspólnika na rzecz spółki. Ciekawe wnioski w tym temacie zawiera także artykuł, w którym opisuję powtarzające się świadczenia niepieniężne.

TOP4 – co to jest kapitał zakładowy? – wpis, do którego wracacie bardzo często, a który odpowiada na pytanie związane z istotą kapitału zakładowego i tego, że nie można utożsamiać go z majątkiem spółki. Innym ciekawym wpisem w tej kategorii jest wpis o planowanych kiedyś, acz do tej pory niezrealizowanych zamiarach obniżenia kapitału zakładowego do jednej złotówki.

TOP3 – jak uniknąć składek ZUS w jednoosobowej spółce z o.o.? – sami widzicie, składki ZUS to temat-rzeka, podobnie jak spółka jednoosobowa. Dla zainteresowanych tematem odsyłam też do wpisu o spółce „prawie” jednoosobowej.

TOP2 – spółka z o.o. komandytowa to nadal jedna z najbardziej popularnych i wciąż legalnych metod optymalizacji podatkowej działalności gospodarczej w Polsce, nic dziwnego, że wszyscy chcą wiedzieć, kiedy opłaca się zakładać spółkę z o.o. komandytową. Oprócz korzyści podatkowych oferuje ona także daleko idące ograniczenie odpowiedzialności zarządu spółki z o.o. za zobowiązania spółki, o czym przeczytasz tutaj.

TOP1 – absolutnie najpopularniejszy i dosyć kontrowersyjny wpis – lista siedmiu powodów, dla których nie warto zakładać spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Inną dosyć często odwiedzaną listą, choć o wiele mniej popularną, jest zestawienie błędów popełnianych najczęściej przy rozpoczynaniu działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

A jakie są Twoje ulubione wpisy?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: