Błażej Sarzalski

radca prawny

Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.
[Więcej >>>]

Jak zakładasz spółki z o.o.?

Błażej Sarzalski17 października 2011Komentarze (0)

Błażej, jak wygląda zakładanie przez Ciebie spółki z o.o.?

Pytanie o podobnej treści dostałem niedawno pocztą elektroniczną. I to chyba dobra okazja, żebym opowiedział Ci jak to u mnie wygląda, krok po kroku.

Zaczynam oczywiście od spotkania ze wspólnikami. Mam przygotowany formularz, który na swoje prywatne potrzeby nazywam “100 pytań do wspólnika” 🙂

Formularz ten pozwala mi na sprawne przeprowadzenie klienta przez proces zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wtedy poznaję oczekiwania wspólników i mam szansę zaproponować im stosowne rozwiązania. Przejście przez formularz to nie tylko proste zaznaczanie różnych pól, ale także kompleksowa porada prawna dotycząca wszystkiego co uznamy za istotne.

Następnie przelewam na papier (chciałem tak poetycko to napisać, ale prawda jest taka, że raczej na twardy dysk 😉 ) oczekiwania klienta, tworząc projekt umowy spółki, który następnie z klientem konsultuję i omawiam.

Gdy mamy już jasność co do wszelkich postanowień zawartych w umowie spółki umawiam notariusza i asystuję klientowi przy zawieraniu aktu notarialnego. Nierzadko klienci mają pytania związane z zawieraniem umowy w formie aktu notarialnego, a w towarzystwie prawnika czują się bezpieczniej. Czasami też notariusz chciałby uzgodnić w ostatniej chwili pewne szczegóły. Po to tam jestem.

Po zawarciu umowy, zapraszam nowo powołany zarząd do Kancelarii, celem sporządzenia i podpisania pełnomocnictwa do reprezentacji w postępowaniu rejestracyjnym oraz konsultacji dalszych kroków w procedurze rejestrowej.

Jeżeli wspólnicy dokonali opłat rejestrowych i złożyli podpisy pod odpowiednimi dokumentami (m.in. listą wspólników, pełnomocnictwem, listą adresową członków zarządu, oświadczeniem o wniesieniu wkładów) jeszcze tego samego dnia wysyłam do sądu rejestrowego przygotowane zawczasu formularze rejestrowe. W przypadkach palących pracownik Kancelarii sam zawozi formularze, aby uniknąć marnotrawienia kilku dni na obieg poczty.

Moja pomoc kończy się w momencie szczęśliwej rejestracji spółki z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y moją pomocą w rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zapraszam Cię serdecznie do kontaktu poprzez poniższy formularz kontaktowy.

[contact_form]

Proszę, oceń ten wpis!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

Jeżeli cenisz sobie treści, jakie umieszczam na tym blogu wesprzyj mnie na Patronite.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: