Idą zmiany w formularzu KRS-W3

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Odwiedziłem ostatnio stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości, na której znalazłem projekty dwóch nowych rozporządzeń dotykających kwestii rejestracji spółki z o.o.

Niestety nie są to projekty rozporządzeń dotyczących bezpośrednio e-rejestracji spółki z o.o., o czym pisałem w poprzednim poście. Chociaż to co zaprezentowano jest częścią pakietu kilku rozporządzeń, które mają być wydane celem pełnego wdrożenia procedury internetowej rejestracji spółki z o.o.

Najistotniejsze dla praktyki zakładania spółek będzie drugie z rozporządzeń wprowadzające zmiany w formularzach rejestracyjnych, które będą polegały na umożliwieniu wpisania do KRS informacji o stronie internetowej i adresie poczty elektronicznej.

Według informacji zawartych w uzasadnieniach do rozporządzeń, planowana data ich wejścia w życie to 1 stycznia 2012 r.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na razie Ministerstwo udostępnia to, co najłatwiej było znowelizować – to czego nie ma, czyli opisu działania systemu informatycznego służącego do zakładania sp. z o.o. może być natomiast dla prawników z Ministerstwa niezłym wyzwaniem.

Cały czas im jednak kibicuję, mam nadzieję, że zdążą przed Nowym Rokiem 🙂

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc