Nabici w monitor

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Jak można zostać nabitym w monitor?

Zadzwonił do mnie wczoraj jeden z moich klientów, któremu niedawno pomagałem w założeniu spółki z o.o. Powiedział, że otrzymał dziwne wezwanie do zapłaty za umieszczenie danych w Internetowym Rejestrze Ogłoszeń Monitora Sądowego i Gospodarczego. Klient był zdziwiony, bo przecież w procesie rejestracji swojej spółki z o.o. uiszczał już stosowną opłatę. Wezwanie kusiło urzędowym charakterem, jednak nie wszystko co piękne jest prawdziwe. Brawo więc za czujność!

Od razu przypomniał mi się wpis na blogu Tomasza Szarka ostrzegający przed tego typu praktykami. Podobne ostrzeżenia zamieszczał także Internetowy Monitor Sądowy i Gospodarczy oraz kilka innych portali.

Mamy tutaj do czynienia ze zwykłym żerowaniem na gapiostwie przedsiębiorców.

Chociaż od czasu wpisu Tomka minęło sporo czasu to firma, która wysyła tego typu wezwania ma się najwyraźniej dobrze. Dlatego jeszcze raz ostrzegam i informuję – wszelkie opłaty związane z ogłoszeniem w Monitorze Sądowym i Gospodarczym związanym z rejestracją spółki uiszczane są wraz z opłatą sądową na rachunek właściwego sądu.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy, ile i komu należy zapłacić to bez wahania napisz o tym w komentarzu lub bezpośrednio na mojego maila.

W sprawie toczą się podobno już dwa postępowania karne… jak widać nie przeszkadza to jednak w tego typu praktykach. Miej się na baczności i nie daj się skusić!

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  9 comments on “Nabici w monitor”

  1. Wlasnie otrzymalem wezwanie do zapłaty w sprawie udostepnienia aplikacji elektronicznego odpisu z KRS na kwote 250zl od firmy EOKRS.
   Teraz juz wiem ze moge to wyrzucic do kosza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc