Nowa wersja systemu S24

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

News z ostatniej chwili…

Właśnie zobaczyłem nową wersję systemu e-rejestracji spółki z o.o. i pojawiła się w końcu możliwość zarejestrowania spółki przez pełnomocnika – oznacza to, że w końcu mogę Ci w tym pomóc.

Tym samym Ministerstwo Sprawiedliwości zareagowało m.in. na mój głos dotyczący braku możliwości założenia spółki przez pełnomocnika oraz artykuł w Gazecie Prawnej.

Teraz pora na umożliwienie rejestracji cudzoziemców 🙂

Jeżeli potrzebujesz mojej pomocy w e-rejestracji,  pisz:

[contact_form]

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  12 comments on “Nowa wersja systemu S24”

  1. No widzisz, czyli jest sukces. Teraz będziesz mógł sobie założyć sklepik i sprzedawać spółki „za jednym kliknięciem” jak w UK, albo nawet szybciej.

   Jakbyś potrzebował pomocy od strony informatycznej to daj znać. Za jakiś czas może założę Działalność Gospodarczą to będę mógł Ci jakoś pomóc.

   Pozdrawiam,
   Darek

  2. A jak się ma kwestia wspólników przy e-rejestracji? Wydaje się, że tych można wpisać bez ich wiedzy, a system ich nawet o tym nie poinformuje?

  3. @up

   Nie ma tutaj wielkiego niebezpieczeństwa, bo każdy ze wspólników musi sam podpisać elektronicznie umowę – tj. zalogować się na własne konto. Niemniej oczywiście, jeżeli ktoś zna dokładne dane wspólnika to może założyć konto za niego…

  4. No tak, zgadza się. Na szczęście nawet jeśli ktoś zostanie wmanewrowany w bycie tylko wspólnikiem, to nie pociąga to za sobą konsekwencji dla niego. Mamy jedynie kwestię podszywania się pod inną osobę 🙁

  5. Czyli jak wygląda sytuacja z podpisywaniem wniosku S24 w przypadku pełnomocnika procesowego? On podpisuje przy pomocy podpisu kwalifikowanego bądź profilu zaufanego wniosek, a wspólnicy zakładają konta w systemie ems.ms.gov.pl i nie muszą już posiadać żadnej formy podpisu elektronicznego?

  6. Tak czytam i oczom nie wierzę. Podpisanie przez wspólnika umowy oznaczna po prostu założenie przez niego konta i naciśnięcie guzika Podpisuję umowę? Nie potrzeba żadnych elektronicznych uwierzytelnień ponad to?

  7. Dziękuję za informację, jestem nadal w szoku :). Rozumiem, że już RG-1 i NIP-2 podpisują klasycznie wszyscy członkowie zarządu fizycznie?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc