Nowa wersja systemu S24

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

News z ostatniej chwili…

Właśnie zobaczyłem nową wersję systemu e-rejestracji spółki z o.o. i pojawiła się w końcu możliwość zarejestrowania spółki przez pełnomocnika – oznacza to, że w końcu mogę Ci w tym pomóc.

Tym samym Ministerstwo Sprawiedliwości zareagowało m.in. na mój głos dotyczący braku możliwości założenia spółki przez pełnomocnika oraz artykuł w Gazecie Prawnej.

Teraz pora na umożliwienie rejestracji cudzoziemców 🙂

Jeżeli potrzebujesz mojej pomocy w e-rejestracji,  pisz:

[contact_form]

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  12 comments on “Nowa wersja systemu S24”

  1. Darek napisał:

   No widzisz, czyli jest sukces. Teraz będziesz mógł sobie założyć sklepik i sprzedawać spółki „za jednym kliknięciem” jak w UK, albo nawet szybciej.

   Jakbyś potrzebował pomocy od strony informatycznej to daj znać. Za jakiś czas może założę Działalność Gospodarczą to będę mógł Ci jakoś pomóc.

   Pozdrawiam,
   Darek

  2. Paweł Judek | blog o prawie transportowym napisał:

   Z tego co przeczytałem w prasie, to Ministerstwo nie zamierza zmieniać nic w zakresie wymogu posiadania numeru PESEL. Przedstawiciel Ministerstwa uznał to za pewien zamierzony kompromis.

  3. Bartek napisał:

   A jak się ma kwestia wspólników przy e-rejestracji? Wydaje się, że tych można wpisać bez ich wiedzy, a system ich nawet o tym nie poinformuje?

  4. Błażej Sarzalski napisał:

   @up

   Nie ma tutaj wielkiego niebezpieczeństwa, bo każdy ze wspólników musi sam podpisać elektronicznie umowę – tj. zalogować się na własne konto. Niemniej oczywiście, jeżeli ktoś zna dokładne dane wspólnika to może założyć konto za niego…

  5. Piotr napisał:

   I tak trzeba dostarczyć notarialne wzory podpisów a to bez wiedzy wspólnika raczej się nie uda.

  6. Błażej Sarzalski napisał:

   @Piotr: ale podpisy składają członkowie zarządu, a nie wspólnicy 🙂

  7. Piotr napisał:

   No tak, zgadza się. Na szczęście nawet jeśli ktoś zostanie wmanewrowany w bycie tylko wspólnikiem, to nie pociąga to za sobą konsekwencji dla niego. Mamy jedynie kwestię podszywania się pod inną osobę 🙁

  8. Marek napisał:

   Czyli jak wygląda sytuacja z podpisywaniem wniosku S24 w przypadku pełnomocnika procesowego? On podpisuje przy pomocy podpisu kwalifikowanego bądź profilu zaufanego wniosek, a wspólnicy zakładają konta w systemie ems.ms.gov.pl i nie muszą już posiadać żadnej formy podpisu elektronicznego?

  9. Marek napisał:

   Tak czytam i oczom nie wierzę. Podpisanie przez wspólnika umowy oznaczna po prostu założenie przez niego konta i naciśnięcie guzika Podpisuję umowę? Nie potrzeba żadnych elektronicznych uwierzytelnień ponad to?

  10. Blazej Sarzalski napisał:

   Nie, nie potrzeba.

  11. Marek napisał:

   Dziękuję za informację, jestem nadal w szoku :). Rozumiem, że już RG-1 i NIP-2 podpisują klasycznie wszyscy członkowie zarządu fizycznie?

  12. Blazej Sarzalski napisał:

   Tak.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić poradę

  KOMENTARZE

  • aadfet - Dobry wpis.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - W takim przypadku wspólnik wystawia spółce fakturę VAT, natomiast spółka nie ma obowiązku zapłaty kw
  • MS - Super artykuł. Bardzo dokładne wyjaśnienie. Chciałabym doprecyzować wniesienie aportem towarów do sp
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Dzięki za komentarze :) Pan Rafał słusznie zauważył, że podatki w spółce z o.o. są jedne z najniż
  • Rafał Chmielniak - Ciężko jest żyć, ale trzeba spojrzeć jednak na to tak, że spółka z o.o. ma jedne z najniższych podat