Gotowe spółki

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Coraz częściej otrzymuję zapytania czy dysponuję gotowymi spółkami z o.o.

Nie, szczerze mówiąc zawsze uważałem, że kupowanie gotowej spółki z o.o. to duże ryzyko, wielu prawników zgadza się ze mną, nigdy bowiem nie wiadomo czy spółka prowadziła jakąś działalność, czy jest „czysta” podatkowo, czy ma długi itp…

Niedawno jednak liczba zapytań o gotowe spółki z o.o. na tyle wzrosła, że zacząłem się zastanawiać nad tym czy nie zacząć oferować gotowych spółek z gwarancją rzetelnego prowadzenia dokumentacji i braku długów.

Może pomożesz mi podjąć decyzję co do kierunku biznesowego? Zapraszam do głosowania.

[poll id=”3″]

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  8 comments on “Gotowe spółki”

  1. Błażej, taki rynek już istnieje i sam takie spółki sprzedawałem. Pamiętaj jednak, że cała zabawa polega na tym, by spółka istniała już kilka lat. A to oznacza obowiązek prowadzenia dokumentacji podatkowej, KRS etc. przez dłuższy czas. Ryzyka (i cena) rośnie.

  2. W chromie nie można głosować 🙁 A co do spółek to dopóki nie stoi za tym jakiś konkretny cel (np. uzyskanie statusu MSP), to naprawdę uważam, że lepiej jest założyć nową spółkę. Nawet jeśli się kupuje z zaufanego źródła nie ma się pełnej gwarancji, że pojawią się jakieś zobowiązania.

  3. @Paweł: Kurcze, ten problem z chrome jest nierozwiązywalny z jakichś powodów… sam używam chrome’a w pracy i wiem, że jest coraz popularniejszy, przy następnej ankiecie postaram się zmienić plugin – dlatego wszystkich nie mogących głosować zachęcam do komentowania 🙂

   Co zaś się tyczy celów – zdarzają się sytuacje gdy ludzie „na gwałt” potrzebują spółki aby podpisać kontrakt – etc. – wydaje mi się, że wtedy taka opcja jest dobra.

   @Karol: No i tu trzeba odróżnić dwa modele biznesowe – model sprzedaży gotowych spółek tylko po to żeby od razu można było działać od modelu sprzedaży spółki z określonymi parametrami wpływającymi np. na prawdopodobieństwo kredytowania.

   Dla osób zainteresowanych zakupem spółki z historią mam też dobrą wiadomość – jeden z moich klientów nosi się z zamiarem sprzedaży spółki utworzonej w kwietniu 2010 r., która prowadzi niewielką działalność operacyjną.

  4. A mi w Gliwicach rejestrują w czasie 12 – 16 godzin 🙂 Po wypełnieniu wniosku na stronie MS i dokonaniu przelewu, wysyłam potwierdzenie zapłaty do w MS. I wtedy bardzo szybko to wysyłają do Sądu 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc