Kolejne zmiany w systemie S24

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Od prawie miesiąca nie zaglądałem do systemu S24, ale dzisiaj odkryłem kilka nowych funkcjonalności, które mogą się przyczynić do lepszego i szybszego rozpoznawania wniosków.

Po pierwsze, system wymusza wprowadzenie adresu zamieszkania dla każdego konta, bez tego adresu nie da się złożyć wniosku. Po drugie, można opcjonalnie wprowadzić listę rachunków bankowych, z których dokonuje się przelewów – jak podejrzewam opcja ta ma przyspieszyć weryfikację rachunku bankowego i identyfikację użytkownika – przyznam, że na początku, przy mojej pierwszej rejestracji w S24 były z tym problemy.

Pojawiła się też nowa zakładka „Korespondencja” w menu na górze strony, gdzie w czytelniejszy sposób niż dotychczas możemy zobaczyć zestawienie wysłanych nam wiadomości.

Możliwa jest także rejestracja obcokrajowców. Co prawda nie wiem jak wygląda weryfikacja ich w systemie… no ale może nikt nie wpadnie na to, żeby próbować rejestrować Angelinę Jolię albo Brada Pitta 🙂

Inaczej wyglądać też będzie proces rejestracji użytkowników, system przewiduje (w końcu!) aktywację konta poprzez kliknięcie na link wysłany na uprzednio podany adres poczty elektronicznej.  Zmiany oceniam pozytywnie.

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  9 comments on “Kolejne zmiany w systemie S24”

  1. z tymi obcokrajowcami to wygląda dokładnie tak, że nic nie jest weryfikowane – można wpisać dokładnie wszystko to co się chce – jest to wprost sprzeczne z par. 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia w sprawie trybu zakładania konta użytkownika gdzie wskazano, że do utworzenia konta niezbędnym krokiem jest weryfikacja nr PESEL! Sam to sprawdziłem. Omawiałem ten problem na konferencji dotyczącej rejestracji przedsiębiorców zorganizowanej przez Katedrę Prawa Handlowego KUL. Przy okazji pozdrowienia dla Organizatorów a w szczególności do Profesora Andrzeja Herbeta!

  2. @Łukasz Zamojski: Z rozporządzeniem jest to ewidentnie sprzeczne, z drugiej strony nie po to jesteśmy w Unii Europejskiej żeby różnicować prawo do rozpoczęcia działalności gospodarczej i dyskryminować cudzoziemców, więc ewidentnie idea dopuszczenia ich jest słuszna, niemniej jeżeli Polaków się jakoś weryfikuje, to osoby zagraniczne także powinny podlegać jakiejś weryfikacji, ale chyba nie przemyślano tego podczas prac nad wdrożeniem systemu i wyszedł taki kwiatek.

   A masz może jakieś informacje z praktyki na temat tego czy da się w tym systemie zarejestrować spółkę w której jednym ze wspólników jest inna spółka, w której mamy dwuosobową reprezentację? Bo ja nie widzę takiej możliwości, ale może coś przegapiłem…

  3. @ dr Dariusz Bucior,
   Panie Doktorze, ja z kolei raz jeszcze dziękuję za możliwość wzięcia czynnego udziału w Państwa Przedsięwzięciu! Właśnie po powrocie z majówki spędzam czas pastwiąc się nad tekstem artykułu dla Was:)
   pozdrawiam
   Ł.Z.

  4. Ale jak moze cudzoziemiec potwierdzic swoja tozsamosc przez e-podpis? To jest po prostu niemozliwe, trzeba pojachac do Polski,chociaz s24 to calkowicie elektorniczny sposob na rejestracje spolki.

  5. Witam. Przyłączam się do pytania kolegi. Jak cudzoziemiec może podpisać wniosek do KRS bez konieczności przyjazdu do Polski (bo np. otrzyma wizę dopiero na podstawie dokumentó zarejestrowanej firmy) ? Podpis kwalifikowany wymaga przecież osobistego potwierdzenia, które w wyżej opisanym przypadku jest niemożliwe.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc