La società sulla Vistola

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Okej, wiedziałem już, że mojego bloga czytają w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Czechach i Słowacji…

Z niekłamaną przyjemnością odebrałem jednak parę dni temu telefon od pani mecenas Claudii Fornari z Rzymu, która perfekcyjną polszczyzną pogratulowała mi działalności blogowej. Jak się okazało, łączy nas wspólne prawnicze zamiłowanie – polskie prawo spółek 🙂 Tak, dobrze czytasz. Polskie prawo spółek. Jak się okazuje, oprócz prawa spółek łączy nas inna wspólna pasja – blogowanie.

Z tej okazji chciałbym Ci zaprezentować absolutnie unikalnego bloga o poetyckiej nazwie (czy może być jakaś niepoetycka nazwa w języku włoskim?) La società sulla Vistola. Jest to chyba pierwszy blog po włosku o polskim prawie spółek.

Autorka jest prawniczką i tłumaczką, która przetłumaczyła (wraz z doktorem Marcinem Spyrą) polski Kodeks spółek handlowych na język włoski. Jest to pierwsze tego typu tłumaczenie. Mam nadzieję, że aktywność zawodowa autorki, dzielona między Polskę a Włochy oraz jej aktywność blogowa przyczyni się do popularyzacji inwestycji w Polsce i wykorzystania do tego celu struktur opartych o spółkę z o.o.

Gratuluję i oby tak dalej!

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  3 comments on “La società sulla Vistola”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc