Tańsza rejestracja spółki z o.o. – teraz tylko 600 zł opłat sądowych!

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Powiem Wam, że dopadło mnie zaćmienie umysłu 🙂 Zupełnie szczerze, nawet osobom, które siedzą w jakimś temacie stale się to zdarza. Tak jak przydarzyło się mnie podczas rejestrowania spółki z o.o. w trybie elektronicznym.

W ostatnim kroku – tj. opłaceniu wniosku system wygenerował przelew na kwotę 613,20 zł (z czego 13,20 zł to prowizja operatora). Byłem tak zaskoczony, myślałem, że to kolejny błąd i anulowałem transakcję. Napisałem nawet w tej sprawie do administratora, bo myślałem, że wynikło to z tego, że rejestruję spółkę dla podmiotu zagranicznego…

A tymczasem, mocą przepisów rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości, ogłoszonego dnia 10 maja br., obniżona została opłata za ogłoszenie pierwszego wpisu do KRS z 500 zł do 100 zł. Przyznaję, dałem plamę i publicznie sypię głowę popiołem 🙂

Zmianie nie ulegną natomiast opłaty za dalsze wpisy w KRS (pozostaną na poziomie 250 zł za ogłoszenie w MSiG i 250 zł za zmianę wpisu w KRS).

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  4 comments on “Tańsza rejestracja spółki z o.o. – teraz tylko 600 zł opłat sądowych!”

  1. Ciekawe, bo zakladalem spolke 15.05.2012, decyzje dostalem dzien pozniej, a normalnie przelalemn ponad 1000zl…

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - Nie ma przepisów definiujących co to jest adres spółki. Natomiast jest definicja siedziby. Siedzibą
  • Kaja - Czy można zarejestrować adres spółki na działce która niezabudowanej? Działka posiada nr i korespond
  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.