O czym mam napisać na blogu?

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Wiesz, dzięki blogowi dostaję relatywnie dużo maili 🙂

Powiem Ci szczerze, że wiele z nich zaczyna się od sympatycznego dla mnie wspomnienia o tym, jak ten blog rozjaśnił czytelnikom niektóre problemy, jak rzucił nowe światło na pewne kwestie. Niektóre z listów są nawet bardzo osobiste.

Gdy ostatnio wszedłem do panelu zarządzania blogiem to odkryłem, że od września zeszłego roku zamieściłem tutaj 107 wpisów, w większości traktujących wprost o merytorycznych problemach związanych z rejestracją spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wiem, są tacy, którzy myślą sobie, że i tak sporo wiedzy zachowuję dla siebie, bo tak działa przecież marketing. Daj dużo, ale nie daj wszystkiego. I zastanowiwszy się nad tym muszę Ci powiedzieć, że chyba postradałem zmysły (a może zdrowy marketingowy rozsądek?), ale w większości z moich wpisów nie ukrywam niczego – niech przykładem będzie opis podatkowych skutków procedury przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę z o.o. albo o spółce z o.o. z małżonkiem (nigdzie nie widziałem wcześniej w sieci opisu tego zagadnienia), czy też video wpis dotyczący odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki, nie mówiąc już o odpowiedziach na bardziej błahe kwestie np. jak wnieść pieniądze na pokrycie kapitału zakładowego.

Jednocześnie muszę Cię lojalnie uprzedzić, że za porady i konsultacje poza blogiem pobieram wynagrodzenie.

I teraz…

Uwaga…

W ramach polityki otwartych drzwi mam dla Ciebie propozycję 🙂

Masz możliwość napisania do mnie ze swoim problemem związanym z kwestiami rejestracji spółki z o.o., spośród osób, które napiszą, wybiorę jeden-dwa problemy prawne i omówię na tyle szczegółowo na ile się da w ramach kategorii Pytania i historie czytelników – warunkiem jest Twoja zgoda na publiczne omówienie Twojego problemu z zachowaniem oczywiście anonimowości.

Pozostałym osobom zaoferuję atrakcyjną cenę za konsultacje.

Zapraszam więc do kontaktu 🙂 Oferta wygasa w najbliższy poniedziałek. Spiesz się 🙂

[contact_form]

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  4 comments on “O czym mam napisać na blogu?”

  1. Błażej napisz o kwestii odpraw prezesów w sp. z o. o. na przykładzie Narodowego Centrum Sportu sp. z o. o., Pl 2012 sp. z o. o.
   To se kibice poczytają między meczami;)

  2. popatrz na to tak: zapisy o odprawach i sposobach ich ustalania można zawrzeć już w umowie spółki z o. o., którą przecież składa się do sądu przy rejestracji podmiotu;)))

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc