Błażej Sarzalski

radca prawny

Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.
[Więcej >>>]

Pomóż Karolinie!

Błażej Sarzalski20 lipca 20126 komentarzy

Dzisiaj piszę do Ciebie w bardzo nietypowej sprawie.

Ostatnio po mojej rodzinnej Dąbrowie Górniczej krąży apel o pomoc finansową dla Karoliny. Karolina ma 30 lat, w 2006 r. skończyła studia i rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta w Dąbrowie Górniczej. W maju zeszłego roku wykryto u niej guza w lewej półkuli mózgu. Niestety większość ośrodków w Polsce, gdzie był konsultowany ten przypadek, stwierdziło że operacja usunięcia guza, ze względu na jego newralgiczne położenie, nie jest możliwa i wiązałaby się ona z trwałym kalectwem, a nawet śmiercią Karoliny.

Niedawno jednak pojawiła się szansa na leczenie w klinice w Houston w USA. Po analizie dokumentacji medycznej, Karolina została zakwalifikowana na leczenie nieinwazyjną metodą genową, której koszt sięga kilkuset tysięcy złotych i wymaga pobytu oraz leczenia w USA. Ta kwota dla niej samej niestety jest nieosiągalna, dlatego zwraca się do wszystkich z prośbą o wsparcie.

Ostatnio sytuacja mocno się skomplikowała. Guz zaczął się rozrastać, powodując wodogłowie, które utrudnia przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego. 9 lipca Karolina przeszła skomplikowaną operację neurochirurgiczną, przed nią długie tygodnie walki z chorobą.

Więcej o Karolinie i jej problemie można wyczytać na jej blogu oraz na oficjalnym blogu pomocowym Dla Kali. Możesz też obejrzeć najnowszy reportaż z TV Silesia.

Także ja, z uwagi na to, że Karolina pochodzi z mojego miasta, a także bloguje – pisząc niezwykle poruszająco o swojej chorobie, chciałbym się przyłączyć do pomocy Karolinie, dlatego w uzgodnieniu z jej znajomymi przekażę mój dochód z jednej rejestracji spółki na rzecz Karoliny.

Zapraszam też wszystkich, którzy chcą bezpośrednio wpłacać pieniądze dla Karoliny do wpłacania ich z wykorzystaniem poniższych danych:

Fundacja Z Uśmiechem
ul. Paderewskiego 11/39
25-001 Kielce

Bank Zachodni WBK: 86 1090 2040 0000 0001 1113 9744
NR IBAN: PL 86 1090 2040 0000 0001 1113 9744
NR SWIFT: WBKPPLPP
Tytuł wpłaty (niezwykle istotny!): Karolina Dzienniak

Jeżeli chcesz pomóc bądź masz jakiś inny pomysł to pisz do mnie za pomocą poniższego formularza w tytule wpisując “Dla Kali”. Zapraszam też wszystkich znajomych blogerów i prawników do pomocy. Każdy z nas może dać jakąś cegiełkę, coś od siebie i przekazać część dochodu na rzecz leczenia Karoliny.

[contact_form]

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

Jeżeli cenisz sobie treści, jakie umieszczam na tym blogu wesprzyj mnie na Patronite.

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech 20 lipca, 2012 o 11:41

Piękny gest.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski 20 lipca, 2012 o 11:44

Znajomych blogerów-prawników proszę o rozpowszechnienie tej informacji na swoich blogach. Miło by było jakbyście się też przyłączyli dając też coś od siebie!

Odpowiedz

Szymon Kwiatkowski 20 lipca, 2012 o 13:52

Świetna inicjatywa, udostępniam! Szkoda że nie mam teraz żadnej spółki…

Odpowiedz

Błażej Sarzalski 20 lipca, 2012 o 18:20

Jest już pierwszy odzew na moją prośbę o pomoc! Renata Świgońska, prawniczka i tłumaczka przysięgła języków angielskiego i niemieckiego także wspomoże Karolinę. Serdecznie dziękuję Renato!
http://www.tlumaczeniaprawnicze.com.pl/2012/07/20/pomoz-karolinie-2/

Odpowiedz

Błażej Sarzalski 23 lipca, 2012 o 12:00

Także Paweł Judek zadeklarował pomoc Karolinie: http://www.transportoweprawo.pl/?p=768

Dziękuję!

Odpowiedz

Michał Bajor 31 lipca, 2012 o 10:05

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: