W poszukiwaniu spółki idealnej

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Jaka jest idealna spółka z o.o. ?

Czy jest to spółka jednoosobowa, czy dwuosobowa? Czy jest to spółka z kapitałem zakładowym mającym 5.000 czy 5.000.000 złotych

Czy może jest to spółka z zarządem jednoosobowym, a może z dwuosobowym? Czy to taka spółka, w której można swobodnie sprzedawać udziały, czy podlega to ograniczeniom?

Czy jest to spółka, w której każdy wspólnik ma tyle głosów, ile udziałów? Czy to taka spółka, w której wspólnicy świadczą na jej rzecz pracę? A może idealna jest spółka komandytowa, a nie spółka z o.o.?

W poszukiwaniu idealnych spółek można się zagalopować. Dość powiedzieć, że jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że idealna spółka to spółka komandytowo-akcyjna. Zabawne, że już tak nie uważają.

Tak jak nie ma idealnych ludzi, tak nie ma idealnych spółek.

Są natomiast spółki, które mogą spełniać w dużej mierze Twoje oczekiwania, które można dopasować pod Twoje potrzeby.

Do tego Cię zachęcam.

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc