Poszukiwani pokrzywdzeni przez Kancelarię Odpisów z KRS

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

W moim blogu anonimowo zamieszczono numer telefonu, pod który z pytaniami mogą zgłaszać się osoby pokrzywdzone przez Kancelarię Odpisów z KRS. Ponieważ nie wiedziałem do kogo prowadzi (a nie chciałbym aby osoby pokrzywdzone trafiały np. znowu do kogoś kto wykorzysta ich niewiedzę), postanowiłem go sprawdzić.

Wszystko w porządku. To numer policyjny, a więc wszelkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie mogą kontaktować się  pod numerem telefonu (22) 603-11-76 z Komendą Policji z warszawskiego Mokotowa. Policja wydała też w tej sprawie oficjalny komunikat:

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa II pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce prowadzą śledztwo dotyczące oszustwa dokonanego przez przedstawiciela Kancelarii Odpisów z KRS DELIVER sp. z o.o., mającej siedzibę w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 71. Kancelaria ta wysłała do wielu podmiotów na terenie kraju pisma w formie „postanowień” lub „informacji” o udostępnieniu dla nich elektronicznego odpisu KRS na stronie internetowej www.eokrs.pl. Warunkiem uzyskania takiego dostępu miało być wniesienie opłaty aktywacyjnej w wysokości od 200 do 300 złotych.

Prokuratura i policjanci ustalili, że w ten sposób mogło zostać oszukanych około tysiąc firm. Wysyłane z kancelarii druki przypominały pisma sądowe. Pojawiła się w nich również informacja, że brak wniesienia opłaty będzie skutkował brakiem dostępu do elektronicznego odpisu KRS.

Wszystkie osoby, które otrzymały takie postanowienia lub wezwania do zapłaty, proszone są o zgłaszanie się do najbliższej jednostki Policji w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Poszukujemy zarówno pokrzywdzonych, którzy dokonali takiej wpłaty, oraz tych, którzy nie wpłacili pieniędzy. Do komendy należy zgłosić się z oryginałem otrzymanego postanowienia lub wezwania do zapłaty, a także w przypadku dokonania wpłaty – z potwierdzeniem wykonania przelewu. (…)

Co ważne. Pokrzywdzonym jest także ten, kto nie zapłacił. W takim przypadku w grę wchodzi usiłowanie popełnienia czynu zabronionego.

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc