Co Cię interesuje?

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Chcę, ale nie mogę…

Tak w skrócie podsumowałbym ostatnio moje nastawienie do zamieszczania nowych notatek blogowych. Może bardziej adekwatne byłoby chcę, ale nie mam czasu? Tematów, które trzeba opisywać jest multum, ale od czasu otwarcia tego bloga do teraz mam wrażenie jakby doba się kurczyła. A podobno 24 godziny to zawsze 24 godziny…

A napisać byłoby o czym, np. niedawno miałem okazję tworzyć jedną z najbardziej, w mojej osobistej ocenie interesujących umów spółek, która przewidywała tzw. automatyczne umorzenie udziałów. Instytucję, która wraz ze ziszczeniem się określonych warunków powoduje, że udziały danego wspólnika umarzane są automatycznie.

W innej z kolei umowie zawierałem bardzo rozbudowane postanowienia dotyczące wyłączenia spadkobierców z udziału w spółce.

Z kolei w jeszcze innej konsultowałem ciekawe postanowienia dotyczące odbywania posiedzeń zarządu, jak zauważyłem, inspirowane moim blogiem.

O której z tych rzeczy chciałbyś/abyś jeszcze bliżej poczytać? 🙂

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  4 comments on “Co Cię interesuje?”

  1. Jeśli chodzi o mnie, to ranking ciekawości jest w takiej kolejności, w jakiej wspomniałeś w notce – 1. automatyczne umarzanie 2. wymiksowywanie spadkobierców 3. posiedzenia
   🙂

  2. Temat nr 1 faktycznie jest ciekawy i nigdy nie słyszałem o takiej możliwości 🙂 Tak w dużym skrócie lub na jakim przykładzie może być zastosowany ? 🙂

  3. Sytuacja, kiedy dane w KRS (np. odnośnie członków zarządu) nie odpowiadają stanowi faktycznemu i jaki to ma wpływ „na zewnątrz”.

   Czy jedyny prezes może uniknąć odpowiedzialności z 299ksh, bo przez cały rok „chorował”?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc