POIG działanie 8.1 i założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Jak zwykle gdy rusza nabór wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka to na mojego maila płynie masa pytań co do tego, czy da się założyć spółkę szybko, najlepiej jak najszybciej, bo terminy gonią i jak wskazało kilka osób:

Musimy mieć zarejestrowaną spółkę aby móc złożyć wniosek

Czy rzeczywiście więc spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji nie może aplikować do konkursu? Tak rzeczywiście jest, co wynika paragrafu 3 regulaminu w ramach działania 8.1 rzeczywiście wynika, że aplikować o dotacje nie może spółka kapitałowa w organizacji (co pachnie mi, nawiasem mówiąc, nieuzasadnioną dyskryminacją, ale…)

Co więc zrobić? Odpowiedzią jest e-rejestracja spółki z o.o. – piszące do mnie osoby często pytają o moje doświadczenia związane z szybkością postępowania rejestrowego w przypadku skorzystania z internetowej rejestracji spółki z o.o., postanowiłem więc podzielić się tymi doświadczeniami ze wszystkimi.

Co prawda deklarowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestracja spółki w 24 godziny nie zdarzyła mi się do tej pory, ale… najdłuższa rejestracja trwała chyba 3 – 4 dni – jest to więc bardzo dobra alternatywa dla rejestracji standardowej, która trwa w optymalnym przypadku 2-3 tygodnie.  Co prawda nie wiem jak wygląda to teraz, gdy sądy rejestrowe mają najgorętszy okres w roku (nie chodzi o temperatury, ale o to, że do sądów spływają sprawozdania finansowe i uchwały je zatwierdzające), ale sądzę, że realnie można liczyć na rejestrację w 72 godziny.

Jeżeli chcecie więc startować w ostatnim naborze POIG działania 8.1 to musicie się spieszyć, bo z informacji zawartych na stronie PARP wynika, że nabór kończy się 19 lipca 2013 roku. Powodzenia!

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc