Spółka Deliver Sp. z o.o. wciąż próbuje oferować elektroniczny dostęp do KRS

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

O spółce Deliver Sp. z o.o. z Warszawy, która łaskawie „udostępnia” przedsiębiorcom pełne odpisy z Krajowego Rejestru Sądowego pisałem już w moim blogu nie raz, w kontekście co najmniej nieetycznego upodabniania swoich pism do postanowień sądów rejestrowych. O sprawie i o całym mechanizmie pisał także gościnnie na moim blogu psycholog Artur Król.

Okazuje się, że Kancelaria Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego vel Kancelaria Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego wciąż działa, zmieniła jednak ceny (ze 250 na 300 zł) oraz sposób prezentacji swojej „oferty”.

Sami porównajcie. Mamy dwie wersje, jedna z maja 2012 r. , niżej wersja z lipca 2013 r.

Czy rzeczywiście w nowej wersji usunięto wszelkie wątpliwości związane z pochodzeniem pisma i koniecznością zapłaty?

Postanowienie nr 1

deliver-nowe wezwania

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  5 comments on “Spółka Deliver Sp. z o.o. wciąż próbuje oferować elektroniczny dostęp do KRS”

  1. Wciąż jest to żerowanie na naiwnych, ale obecnie dużo trudniej się przyczepić. Bardziej razi brak regulacji prawnych uniemożliwiających posługiwanie się nazwą instytucji publicznej. Na dobrą sprawę każdy kto ma kancelarię położoną niedaleko sądu może się nazwać np. Kancelaria Prawna przy Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto. Gwarantuję, że miałaby wielu klientów, a nazwa formalnie w błąd nie wprowadza.

  2. @Paweł: Jakby tak jakiś radca/adwokat nazwał swoją kancelarię Kancelarią Radcowską przy Sądzie Rejonowym Stare Miasto to mógłby liczyć na ciekawą reakcję władz korporacji 🙂

   Z drugiej strony, gdyby ktoś nazywał się Kancelarią Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego i świadczył usługi polegające na uzyskiwaniu odpisów zupełnych z rejestru za odpłatnością to czy byłoby to wprowadzanie kogoś w błąd? 🙂

   Mnie razi raczej to, że mimo postępowania karnego, ta działalność jest nadal kontynuowana.

  3. Witam,

   chciałbym poinformować, że jako nowa spółka dostaliśmy próbę podobnego wyłudzenia. Adres ten sam, jednak wszystko teraz nazywa się kancelaria.ms i Kancelaria Sp. z o.o. Usługa ta sama, jednak podrożała do 400PLN:)

  4. Witam,

   Przestrzegam również przed innymi wyłudzeniami. Kilka tygodni temu otrzymałem telefon z propozycją umieszczenia mojej firmy na mapie google. Ponadto zaproponowano mi pinezkę oraz dane kontakowe. Cena była atrakcyjna. 200 czy 300 zł. Prawie dałem się nabrać. Zadzwoniłem do google. Okazało się, że taka usługa jest bezpłatna Q_o

   Pozdrawiam,
   Bartosz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc