Zapomniałem o urodzinach

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Nie, nie chodzi o moje własne… o tych pamiętałem, były we wrześniu. Nie chodzi mi też o urodziny żony, te będą w październiku. Zapomniałem jednak o urodzinach bloga.

Aż nie mogę uwierzyć, że minęły 2 lata. W tym czasie udzieliłem wiele porad prawnych czytelnikom i założyłem kilkadziesiąt (tak!) spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, pomogłem w kilku przekształceniach w spółkę z o.o. (aktualnie pomagam przy kolejnych kilku), byłem konsultantem wielu zarządów i wspólników w trudnych spółkowych sprawach. Ostatnimi czasy umieszczam mniej wpisów na bieżąco, ale to jest właśnie cena sukcesu, ceną sukcesu tego bloga jest brak czasu na jego jego częstszą aktualizację, niestety jednak sytuacja wygląda tak, że doba ma tylko 24 godziny.

Na pewno jednak przez najbliższe dwa lata nie odpuszczę pisania tego bloga. Czeka nas fascynujący rozwój prawa spółek w odniesieniu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Duże zmiany, o których będzie co pisać, gdyż nastąpi w praktyce częściowa rezygnacja z instytucji kapitału zakładowego jaki znamy do tej pory, prawdopodobnie dojdzie też do uporządkowania kwestii związanych z odpowiedzialnością członków zarządu spółki z o.o. Spółka z o.o. jest najpopularniejszą spółką w Polsce i to się pewnie długo, długo nie zmieni.

Zapraszam więc z góry Czytelniku do czytania i komentowania 🙂

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  5 comments on “Zapomniałem o urodzinach”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - Kodeks spółek handlowych milczy na temat tego czy wynagrodzenie ma być z góry, czy z dołu. W teorii
  • Adam - Właśnie nie mamy innych źródeł przychodu poza tymi zryczałtowanymi.A czy nie można uznać, że jes
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne może być wypłacane w dowolnych interwałac
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Nie ma żadnego przepisu kodeksu spółek handlowych, który by to definiował, ale wynika to z wykładni
  • Adam - Czy wynagrodzenie za 176 KSH może być wypłacane tylko raz na rok ? Czy jest szansa teraz jeszcze zdą