Spółka komandytowa

Spółka komandytowa pozostanie transparentna podatkowo

Powinienem chyba zostać analitykiem politycznym. We wpisie z 27 lutego dotyczącym podwójnego opodatkowania spółek komandytowych, napisałem:

Wczoraj przeszło mi przez myśl, że Minister Finansów chce na ołtarzu opodatkowania CITem spółki komandytowo-akcyjnej poświęcić spółkę komandytową i stąd nagle podniósł stawkę w tej rozgrywce.

Chyba nie myliłem się bardzo.

Jak wynika z najnowszego sprawozdania w prac legislacyjnych w Sejmie, projekt opodatkowania podatkiem CIT spółek komandytowych odpadł już na etapie podkomisji sejmowej.  Podobno obyło się bez żadnego sprzeciwu ze strony Ministerstwa Finansów.

Wyjątkowo skuteczny lobbing jakichś środowisk, czy też może uzasadnione wątpliwości co do konstytucyjności tego pomysłu? A może ktoś z Państwa dołożył swoją cegiełkę wysyłając pismo do Ministra?

Ja wysłałem 🙂

Co ważne spółka komandytowa w mariażu ze spółką z o.o. pozostanie więc z dużą dozą prawdopodobieństwa skutecznym narzędziem optymalizacji podatkowej.

 

About Błażej Sarzalski

4 thoughts on “Spółka komandytowa pozostanie transparentna podatkowo

  1. Witam, jestem stałym czytelnikiem. Dziękuję za tak przystępny blog. W tym artykule pisze Pan o sp.k. oraz kończy, iż nadal będzie ona skutecznym narzędziem optymalizacji podatkowej. Czy mógłbym prosić o artykuł na temat tej optymalizacji i w jaki sposób jest ona skuteczna dla sp.k.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *