Niższe opłaty za Monitor Sądowy i Gospodarczy

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Od początku czerwca bieżącego roku koszty związane ze zmianami wpisów dotyczących spółki z ograniczoną odpowiedzialnością uległy zmniejszeniu. Wynika to z tego, że obniżono opłatę za ogłoszenie zmiany wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym do kwoty 100 złotych.

Koszt „sądowy” wprowadzenia zmiany danych rejestrowych spółki z o.o. wynosi więc obecnie 350 złotych, a koszt złożenia sprawozdania finansowego wynosi 140 złotych.

Fajnie.

Tylko dlaczego tak późno, skoro od kilku lat nie publikuje się Monitorów Sądowych i Gospodarczych w formie papierowej, a do końca maja bieżącego roku ceny były takie jak za publikację w „papierowym” Monitorze?

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  10 comments on “Niższe opłaty za Monitor Sądowy i Gospodarczy”

  1. Jeśli już chcemy uzależnić cenę ogłoszenia od „kosztów”, to zasadnym jest pytanie, dlaczego w ogóle się płaci za ogłoszenie? Czy te panie urzędniczki, co wklepują tekst do systemu, rzeczywiście zarabiają 100zł za 3 minuty pracy?

  2. Infrastruktura musi istnieć, tak jak państwo musi istnieć, i na to powinny iść środki z podatków. Przecież jak idę zgłosić kradzież roweru, to policjant nie każe mi zapłacić „1000zł” na infrastrukturę, i nie ma powodu, aby tak musiało być przy prowadzeniu spółki. W końcu to nie ja chcę zamieścić ogłoszenie, tylko państwo tego wymaga ode mnie.

  3. To i ja dołożę do tematu kolejne pytanie retoryczne. 🙂
   Jaki jest sens obniżać koszt złożenia sprawozdania finansowego w czerwcu gdy większość sprawozdań jest (powinna być:)) już złożonych?! To jakby zachęcanie do składania sprawozdania na ostatni moment 🙂

  4. Na pocz. VII zapłaciłam za wpis 290zl, a więc pewnie za dużo. Czy mogę się starać o zwrot? Czy sądy zwracają komukolwiek cokolwiek 🙂 Jeśli tak to w jakiej formie „zahaczyć” sąd?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - Kodeks spółek handlowych milczy na temat tego czy wynagrodzenie ma być z góry, czy z dołu. W teorii
  • Adam - Właśnie nie mamy innych źródeł przychodu poza tymi zryczałtowanymi.A czy nie można uznać, że jes
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne może być wypłacane w dowolnych interwałac
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Nie ma żadnego przepisu kodeksu spółek handlowych, który by to definiował, ale wynika to z wykładni
  • Adam - Czy wynagrodzenie za 176 KSH może być wypłacane tylko raz na rok ? Czy jest szansa teraz jeszcze zdą