Problemy z rozwijaniem listy PKD w systemie S24

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Kiedy jakiś czas temu znajomy mówił mi, że ma problem z rozwinięciem listy PKD w systemie s24 tak aby zejść na poziom niższy działowi to dziwiłem się i polecałem zmienić mu przeglądarkę, albo komputer z którego dokonywał rejestracji.

Niestety, problem dotknął i mnie gdy ostatnio rejestrowałem dwie spółki, za pierwszym razem nie mogłem zejść poniżej poziomu działu (czyli mogłem wybrać PKD 66 i nic innego), natomiast za drugim razem nie mogłem wybrać żadnej klasy (czyli np. PKD 66.11.Z, a mogłem wybrać PKD 66.1).

Rzeczywiście więc, problem z rozwinięciem listy PKD występuje. Ciekawe co na to obsługa systemu? Mam nadzieję, że Państwo mnie czytacie.

Ja mam pewną cierpliwość do S24 – w końcu zakładanie spółek to moja praca, ale takie pokłady cierpliwości nie każdy pewnie posiada 🙂 Sam czasem bywam lekko zirytowany, dlatego nie dziwię się, że klienci zlecają mi rejestrację spółek w systemie S24.

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  26 comments on “Problemy z rozwijaniem listy PKD w systemie S24”

  1. Lech napisał:

   e-sąd też się czasem krzaczy. Pomijając już fakt, że jest wolniejszy od marmurka. Nie wychodzi nam informatyzacja w Polsce.

  2. Przemek napisał:

   @Lech, e-sąd był pisany pod 200-300 tysięcy spraw rocznie, takie były przewidywania. Nic dziwnego, że jak system dostał dziesięć razy takie obciążenie to kuleje…

  3. Tomasz napisał:

   Potwierdzam, przy dwóch spółkach miałem taki problem. Po prostu wpisałem dwucyfrowe PKD i spółkę bez problemu zarejestrowali, ale gdy klient koniecznie „musi” mieć konkretne 5-cyfrowe PKD (też nie wiadomo po co) to jest to problem.

  4. Marcin Bartyński (Przekształcenie w spółkę z o. o.) napisał:

   Też miałem ten problem. Podobno w tym samym czasie informatycy grzebali w systemie.

  5. Artur napisał:

   Pomocy…próbuje zarejestrować spółkę i jak chce dodać „przeważające PKD” to cały czas wyskakuje komunikat „Nie można dodać PKD. Należy wybrać podklasę”. Czym mógłby mi Pan jakos pomóc Panie Błażeju?

   1. Błażej Sarzalski napisał:

    Trzeba podać PKD na poziomie podklasy…

    1. Tomek napisał:

     Problem polega na tym, że jest do wyboru tylko sekcja oraz dział… ktoś pomoże ? Problemy techniczne ?

     1. Błażej Sarzalski napisał:

      To jest problem techniczny, powinien „sam” się rozwiązać za jakiś czas 🙂

  6. Artur napisał:

   Taka Panie Błażeju ale niema takiej opcji…Rozwijają się tylko 3 pola „Sekcja” , „Dział” oraz „Grupa”, natomiast pola „Klasa” nie da się kliknać ani rozwinąć. Podklasy nie pojawiają się również w liście pod polami…

  7. Beata napisał:

   Od kilku dni próbuję bezskutecznie zarejestrować dwie spółki. W żadnej nie rozwija się PKD poniżej działu i nie są to PKD zabronione dla spółek. Czy to jakiś spisek? Skoro dopuszczalna jest taka forma rejestracji, dlaczego nie można z niej skorzystać?

  8. Magda napisał:

   Ja mam podobny problem, nie mogę dodać przeważającej działalności, wyskakuje mi taki komunikat „Kod nie znajduje się na liście wybranych kodów PKD lub już został użyty” Czy mogę prosić o pomoc?

   1. Marta napisał:

    Ja mam ten sam problem! „Kod nie znajduje się na liście wybranych kodów PKD lub już został użyty”
    ani przejść dalej ani nic… na wszystkie możliwe sposoby próbowałam – innych komputerów, przeglądarek.
    Dołączam się z prośbą o pomoc.

    1. Magda napisał:

     Witam, ja rozwiazal ten problem. Chętnie podpowiem. Na liście pkd działalności spółki trzeba wybrać dokładnie taki 4 cyfrowy kod z literka jaki chcemy wpisać w działalności przeważającej lub dodatkowej. Mam nadzieje ze napisałam zrozumiale:)

     1. Marta napisał:

      Witam, wpisałam główną działalność agencji reklamowych, potem przeważająca, udało mi się znów jedynie działalność agencji reklamowych.. ale wszystkie dodatkowe znów ten komunikat, dodatkowo w pozostałej działalności też nic nie mogę dodać. Może Pani dokładniej wyjaśnić w jaki sposób mogę to zrobić? 🙂 Z góry dziękuję

  9. Marta napisał:

   Przeszłam dalej i do listy stawiających nie mogę dodać ani siebie ani nikogo, wyskakuje mi że jest osoba nie posiada aktywnego konta, czy ktoś miał taki problem?

   1. Błażej Sarzalski napisał:

    Pani Marto, trzeba mieć aktywne konto w systemie. W niewielu przypadkach pojawiają się istotne problemy z dodawaniem wspólników, w szczególności gdy są np. niezgodności w systemie PESEL (zdarzają się).

    1. Marta napisał:

     Panie Błażeju,

     Dziękuję za odpowiedź. Mamy aktywne, już wiem czemu tak się działo. Dane nie były wpisane tak samo. Dane były prawidłowe, ale trzeba wszystko wpisać tak samo, spacje, małe i duże litery, kropki itp. Bądźcie uważni i powodzenia 🙂

  10. Tymek napisał:

   Dalej występuje problem „Kod nie znajduje się na liście wybranych kodów PKD lub już został użyty”.
   Już trzeci dzień wchodzę z różnych komputerów i przeglądarek i nic!
   Nie jestem w stanie wpisać pozostałych kodów PKD.

   1. Kornel napisał:

    Mam niestety to samo…

    1. Renata napisał:

     I ja też. 3 dni walki bez skutku

  11. Piotr napisał:

   Ten system to jakaś jedna wielka porażka. Wstawianie numerów PKD trwa wieki, system się wiesza a wszystko trzeba zrobić w ciągu jednej sesji, bo inaczej trzeba wypełniać od początku. Wypełnienie całego wniosku zajmuje godzinę, z czego 40 min to wpisanie PKD. 3 krotnie musiałem wpisywać, bo albo się zawiesił albo nie mogłem przejść dalej, bo nie rozwijały się PKD a na końcu gdy miałem już wszystko wypełnione zawiesił się system płatności przez co płatność nie została wykonana, po czym system wrócił do pustego formularza. RĘCE OPADAJĄ. Ten system to chyba jakiś studencik 1 roku studiów zaocznych robił. PORAŻKA. Niech sobie usiądzie przy tym Minister Finansów lub Sprawiedliwości i niech spróbuje założyć spółkę! Ależ nie, oni nie są od tego, tylko od tego aby utrudniać życie obywatelom. Mam dość, bo straciłem pół dnia na ten d.. system. Sam bym napisał znacznie lepszy z dużo większymi możliwościami i pewnie o wiele taniej niż zapłaciło MS.

   1. Błażej Sarzalski napisał:

    Rozumiem rozgoryczenie. Wpisywanie PKD to naprawdę gehenna…

  12. ZUZA napisał:

   czy problem udalo sie rozwiazac?

   1. Błażej Sarzalski napisał:

    Daaaawno

  13. Joanna napisał:

   witam, mam problem ze zmianą kodu PKD w s24 w opcji zmiany przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej spółki. Mimo, że „nowe ” kody są ujęte w uchwale dot. zmiany umowy spółki, to po kliknięciu na zmianę kodów, nie rozwija sie lista z kodami z podgrupą…nie wiem dlaczego…ręczne wpisanie wykreślanego przedmiotu działalności i ręczne wpisanie nowego przeważającego przedmiotu działalności i kodów nie zapisuje się, tzn. jest komunikat o zapisaniu zmiany natomiast na podglądzie wniosku tej zmiany nie ma….spółki radykalnie zmienia przedmiot działalności, nie tylko tej przeważającej i nie możemy pozwolić na to, żeby w KRS widniała informacja nieaktualna…czy ktoś z Państwa spotkał się z tym problemem?

  14. Agnieszka napisał:

   Minęło tyle lat, a problem ciągle ten sam. Dzięki wielkie, o taką podpowiedź chodziło. Trzeba rozwijać te strzałeczki, aż pojawi się literka … problem polega na tym, że to rozwijanie na tej liście niestety nie jest takie intuicyjne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić poradę

  KOMENTARZE

  • aadfet - Dobry wpis.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - W takim przypadku wspólnik wystawia spółce fakturę VAT, natomiast spółka nie ma obowiązku zapłaty kw
  • MS - Super artykuł. Bardzo dokładne wyjaśnienie. Chciałabym doprecyzować wniesienie aportem towarów do sp
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Dzięki za komentarze :) Pan Rafał słusznie zauważył, że podatki w spółce z o.o. są jedne z najniż
  • Rafał Chmielniak - Ciężko jest żyć, ale trzeba spojrzeć jednak na to tak, że spółka z o.o. ma jedne z najniższych podat