Ministerstwo Sprawiedliwości ma przerwę techniczną…

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

przerwa techniczna

Taki oto komunikat wita użytkowników systemu S24.

I tak miło ze strony Ministerstwa, wcześniej nie było żadnych komunikatów.

Parafrazując klasyka… wygląda na to, że nowelizacja ustawy o KRS, która miała wejść w życie 1 grudnia obowiązuje… teoretycznie 🙂

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  19 comments on “Ministerstwo Sprawiedliwości ma przerwę techniczną…”

  1. Problem może być poważniejszy niż wszyscy myśleli.
   System S24 wydaje się częścią ,,Operacji Chaos”.
   Plotki z Czerniakowskiej 100 donoszą, że Warszawa ma problem, bo nie ma jak rozpoznać tradycyjnych wniosków złożonych do KRS przed 1.12.2014 r.
   … bo system nie ma jak zarejestrować starych wniosków.

   Pozdrawiam
   Zbigniew Korsak

    1. Te komunikaty pojawiają się co jakiś czas, system raz jest stabilny, innym razem nie. Dzisiaj był problem z rozwijaniem listy PKD, gdy go zgłosiłem to dostałem informację, że mają już masę zgłoszeń i pracują nad tym. Potem natomiast co chwilę przy próbach kolejnych kroków wyskakiwał znany nam już komunikat. W takim przypadku radzę zrobić w przeglądarce „cofnij” i próbować znowu kilka razy przechodzić do następnego kroku w składaniu wniosku, prędzej czy później się uda.

     Nie tak to powinno działać, ale cóż zrobić..

     Ja dziś jeden wniosek już złożyłem.

  2. W weekend kolejny błąd. Mogę ustalić tylko pierwsze PKD a i to bez podklasy. Przeważającego już nie, wyskakuje błąd że nie można dodać podklasy.

   1. Ja z kolei złożyłem dzisiaj koło 16 wniosek. Do systemu S24 trzeba mieć końskie zdrowie i anielską cierpliwość…

      1. Ja czekam na nadanie sygnatury od 5 grudnia… /obiecują, że jutro już będzie.

  3. Sąd w Olsztynie rozpoznał mój wniosek w ekspresowym tempie, ale uwaga… bez nadawania sygnatury – przynajmniej tej elektronicznej.

  4. Bardzo miła Pani z Gdańskiej centrali obsługującej wszystkie systemy informatyczne MS zdradziła mi, że system s24 był aktualizowany i dopiero od wczoraj ruszyła rejestracja spółek, co do których wniosek złożono w ostatnim tygodniu. Ma ona również dostęp do podglądu co się dzieje ze spółka – tel. (71) 748 96 00. Moja w IX KRS w Poznaniu wciąż czeka na swoją kolej. I faktycznie, bywa że nie wystarcza czasu na sygnaturę ;).

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - Kodeks spółek handlowych milczy na temat tego czy wynagrodzenie ma być z góry, czy z dołu. W teorii
  • Adam - Właśnie nie mamy innych źródeł przychodu poza tymi zryczałtowanymi.A czy nie można uznać, że jes
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne może być wypłacane w dowolnych interwałac
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Nie ma żadnego przepisu kodeksu spółek handlowych, który by to definiował, ale wynika to z wykładni
  • Adam - Czy wynagrodzenie za 176 KSH może być wypłacane tylko raz na rok ? Czy jest szansa teraz jeszcze zdą