Rejestracja spółki z o.o. na stałe (także) w Warszawie

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Moja kuzynka jest nauczycielką wiedzy o społeczeństwie. Przed chwilą spoglądając na jej facebookowy profil, zauważyłem, że jakiś uczeń, komentując jej zdjęcie „klasowe”, napisał  wierszyk. Pozwólcie, że zacytuję fragment:

Wiedza o społeczeństwie… tego przyszli prawnicy
Uczą się wytrwale, by potem w stolicy
Otwierać kancelarie i kwiaty posyłać (w domyśle nauczycielce – przyp. autora)

Cóż… piękne to i naiwne zarazem, uczniowi życzę wytrwałości w dotarciu do celu, jaki sobie stawia. W każdym bądź razie, coś jest w tej Warszawie. Coś co przyciąga ludzi. Wyższe zarobki? Ciekawsze sprawy? Szybsze życie? Większe możliwości? Gdy pierwszy raz wybrałem się do Warszawy to czułem się przytłoczony. Bolała mnie głowa i czułem ciągłą dezorientację, szalony ruch uliczny, wiecznie spieszący się ludzie, korki, obcokrajowcy, stalowo-szklane wieżowce…

To zupełnie mi nie pasowało. Moje miasto, stolica Zagłębia Dąbrowskiego, jest spokojne, zielone, do najbliższego jeziora mam 20 minut spacerkiem, jeszcze bliżej do pracy, do sądu czy prokuratury. Moja kancelaria mieści się w dawnym budynku sądu, przy głównym deptaku miasta, przy ul. 3 maja 14. W tym samym budynku urzęduje notariusz, komornik. Codziennie rano wita mnie miła starsza pani portierka, a ja, korzystając z internetu obsługuję klientów z całej Polski.

dabrowa_gornicza_robert_winkler_fragment_3_maja_1962

Lubię ten budynek (powyżej na fotografii ze wspaniałego serwisu dawnadabrowa.pl) – ma dobrą energię. Jak widzisz, jestem w dużej mierze konserwatystą, dlatego sam siebie zadziwiłem, gdy podjąłem decyzję o otwarciu oddziału kancelarii w Warszawie. Wielu moich klientów mieszka lub pracuje w Warszawie, a ja, bywając tam co jakiś czas, przyzwyczaiłem się do rytmu tego miasta – otwarcie oddziału w Warszawie jest więc naturalnym krokiem w rozwoju biznesu.

Gdzie będziesz mógł/mogła się ze mną umówić, by przy kawie porozmawiać o swoim problemie prawnym?

W miejscu, które mógłbym opisać jako zupełną odwrotność kamienicy przy ul. 3 maja w Dąbrowie Górniczej. W Oxygen Residence, przy ul. Wroniej 45/175 w Warszawie. Fajne miejsce, granicząca ze ścisłym centrum część miasta pomiędzy ulicą Towarową a Aleją Jana Pawła II, w sąsiedztwie sądów przy ul. Ogrodowej i Al. Solidarności. Dobrze skomunikowana z głównymi arteriami miasta i co najważniejsze, w miejscu, gdzie jest zwykle sporo przestrzeni do parkowania. Obok rośnie Warsaw Spire.

W Warszawie będę osobiście kilka dni w miesiącu – jeżeli chcesz się spotkać to zachęcam do wcześniejszego umówienia spotkania i kontaktu telefonicznego, gdyż zwykle mój warszawski grafik jest bardzo napięty.

oxygen

Do zobaczenia w stolicy!

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  10 comments on “Rejestracja spółki z o.o. na stałe (także) w Warszawie”

  1. No to do zobaczenia Błażeju! 🙂

   Cieszę się z rozwoju Twojej kancelarii!

   Nic tak nie pasjonuje, jak świadomość tego, że to, co mam, zawdzięczam sobie. Serdecznie i szczerze Ci gratuluję! 🙂

   Rafał

   1. Aaaa…. to przy tzw. Warsaw Trade Tower, gdzie niegdyś niejaki Chmielewski, siedząc na 14 piętrze, zaczął pisać swój pierwszy blog podatkowy (zamiast opinię dla klienta) 😉

    Dobra aura się tam rozsiewa, nieco buntownicza, ale na wskroś kreatywna 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc