Nowe S24

Błażej Sarzalski        27 sierpnia 2015        27 komentarzy

Wow!

Pojawiła się nowa odsłona portalu S24.

Będę testował w przyszłym tygodniu i dam znać co się zmieniło.

 

Proszę, oceń ten wpis!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 27 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Rafkin Sierpień 28, 2015 o 10:25

Osobiście sprawdzałem. “Nowa” odsłona portalu S24 jest już od tygodnia, jednak ……. nie jest to do końca coś nowego 🙂 W obecnym wydaniu S24 funkcjonował już przy zakładaniu spółki komandytowej, gdzieś od kilku miesięcy, a spółki z o.o. zostały “tylko” podpięte pod ten system. Potwierdziłem to także w Sadzie i w praktyce.
Minusem tego jest (informacja sprawdzona), że WSZYSTKIE poprzednio założone spółki z o.o. nie są widoczne w nowym systemie. Czyli jeżeli ktoś zakładał spółkę z o.o. wcześniej licząc że od 2016 będzie mógł elektronicznie dokonywać zmian w umowie itp. to się przeliczył 🙂 Założona spółka z o.o. w “starym” systemie, po prostu została skasowana ….. i jest widoczna jeszce przez jakiś czas tylko dla Sądu, a wspólnicy takiej spółki – można powiedzieć, że elektronicznie poszli w niebyt …. (poza sprawozdaniem finansowym, ale to inna historia). Dzisiaj zakładam dla … kolejną spółkę z o.o. – podzielę się wrażeniami 🙂

Odpowiedz

Maciej Sierpień 28, 2015 o 19:12

Koszmar. Znikają dokumenty mimo zapisywania. Współpraca z ePUAP kuleje. 4 razy musze prawidłowo podać hasło zeby w koncu podpis z ePUAP skoczył do ekrs. W umowie spolki i dalej system nie miał problemow z brakiem prezesa. Było dwoch czlonkow zarządu. Niestety parser wnioski rejestracyjnego juz inaczej to widział i wymógł na mnie wskazanie prezesa. No i co innego mam w umowie a co innego w złożonym wniosku. Koszmar infrustracja, zepsuli mi piatek. W poniedziałek telefon do KRS i proszenie zeby jednak podmiot zarejestrowali….

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Sierpień 31, 2015 o 08:40

Będę działał dzisiaj/jutro i zobaczymy co się stanie…

Odpowiedz

Grzesiek Wrzesień 1, 2015 o 19:11

Dziś również zakładałem spółkę i napotykałem podobne problemy. Kilkukrotne potwierdzanie i podpisywanie (problem przejścia z epuap do sprawy). Umowa nie zakładała prezesa spółki , tylko współistnienie 3ech członków zarządu. Czy jest wymagane wskazanie prezesa?

Od biura księgowego otrzymałem wcześniej informację, że nie jest to koniecznie.

Z góry dziękuję za pomoc i informacje.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Wrzesień 2, 2015 o 08:25

Nie jest konieczne wskazanie prezesa.

Odpowiedz

Maciej Wrzesień 2, 2015 o 15:44

Również natknąłem się na problem związany ze wskazaniem prezesa zarządu. W umowie powołany zostaje pierwszy zarząd składający się z dwóch członków zarządu. Umowa została już podpisana. Podpisanie wniosku do KRS nie jest jednak możliwe – system wskazuje na błąd w postaci braku wskazania prezesa zarządu. Zgłosiłem sprawę do Działu Serwisu S24 – jak będę coś wiedział to dam znać.

Odpowiedz

Rafkin Wrzesień 2, 2015 o 19:07

Witam, przez ostatnie dni pomogłem założyć kilka spółek z o.o. i ……. w porównaniu do poprzedniego systemu (dot. sp. z o.o.) “system w tym wydaniu funkcjonował dla spółek komandytowych już od kilku miesięcy” – jest BAJKA 🙂 Wypełnienie umowy i wniosku do KRS zajmuje ok. 15 min. przy złożeniu że wspólnicy mają wybraną nazwę firmy i wiedzą kto kim ma być. Przy zakładaniu nie było problemów z ePUAP i Szafirem. Ostatnia spółka nie miała prezesa i też było ok. Czyli reasumując, dla kogoś kto nie robi tego po raz pierwszy BAJKA (np. dla mnie).
PS. Nie będę wspominał gdy po raz pierwszy korzystałem z systemu przy zakładaniu spółki komandytowej kilka miesięcy temu – to był KOSZMAR – ale “pierwsze koty za płoty” i teraz BAJKA. No oczywiście trzeba też wiedzieć do kogo zadzwonić w Sadzie tzw. koło ratunkowe, w przypadku problemów. Życzę wszystkim szczęścia …..

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Wrzesień 4, 2015 o 10:40

Jest dobrze, masz rację 🙂 Więcej będzie w kolejnym wpisie.

Odpowiedz

Dorota Wrzesień 3, 2015 o 09:37

Witam, mam pytanie dot. PKD . Nie rozwijają się podgrupy. Czy rzeczywiście wystarczy dwucyfrowe PKD? Nawet przy działalności głównej?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Wrzesień 4, 2015 o 10:39

Przy działalności głównej to nie wystarcza 🙂

Odpowiedz

Wanisko Wrzesień 3, 2015 o 19:44

Mam pytanie z gatunku pilnych- przy zakładaniu w “nowym” S24 spółki dla udziałowców spoza Unii Europejskiej, czy pełnomocnictwo musi być w formie notarialnej czy nie? (wiadomo, że teraz można je załączyć do wniosku). Czy coś jeszcze powinienem wiedzieć?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Wrzesień 4, 2015 o 10:39

Pełnomocnictwo musi być podpisane jedną z dopuszczalnych form podpisu elektronicznego.

Odpowiedz

Michał J. Wrzesień 11, 2015 o 21:31

Wczoraj po raz pierwszy zakładałem spółkę z o.o. przez S24. Wrażenia bardzo pozytywne.

Jako że jednocześnie czytałem dokumentację i podejmowałem kilka niepodjętych jeszcze decyzji, całość trwała ponad godzinę. Mimo tego, nie było żadnych problemów z wygaśnięciem sesji albo utratą danych.

Wybór kodów PKD działał należycie. Odnośnie, jak widziałem, częstych narzekań na ten aspekt (również w komentarzach pod innym wpisem), zwracam uwagę że należy klikać nie samą nazwę kodu, ale małą strzałkę po lewej stronie aby rozwinąć grupę (oczywiście nie wykluczam, że w innym przypadku mógł faktycznie występować jakiś problem techniczny, ale podejrzewam że ktoś mógł po prostu przegapić ten detal).

Byłem zdziwiony, że do weryfikacji tożsamości wystarczy podać miejsce urodzenia i PESEL (“podpis MS”). Z drugiej strony w tym jednym miejscu system mnie zawiódł i przy próbie podpisania umowy tymże właśnie podpisem MS uparcie twierdził że dane mojej żony w profilu nie zgadzają się z danymi wspólnika (Co jest dość idiotyczne – system ewidentnie sam wyszukuje konto w systemie odpowiadające danemu stawającemu, bo w momencie podpisywania dokumentów żąda tylko hasła – więc jak już wyszukał, korzystając z danych wspólnika w umowie, odpowiednie konto, to jak dane mogą się nie zgadzać? Oczywiście oba zestawy danych sprawdziłem dziesięć razy i nie znalazłem żadnego błędu.).
Na szczęście żona założyła na potrzeby tego procesu profil ePUAP i podpis przy jego użyciu został już zaakceptowany.

Jeszcze jedna upierdliwość pojawiła się pod koniec wypełniania wniosku do KRS – gdy już chciałem go podpisać, dostałem komunikat że brakuje informacji o zawieszeniu członków zarządu (coś w tym rodzaju, nie pamiętam dosłownie). Nigdzie na stronie o żadnym zawieszeniu nie było mowy, więc musiałem zajrzeć do dokumentacji. Okazało się, że przy każdym członku zarządu należy kliknąć “Edytuj” i tam zaznaczyć odpowiednie pole.

Tyle mi na razie przyszło do głowy. Może komuś się przyda. Zresztą, spółka jeszcze nie zarejestrowana, więc kto wie, może się okaże że coś sknociłem. Jestem jednak dobrej myśli. 🙂

Odpowiedz

Adam Listopad 10, 2015 o 22:30

A udostępniłeś żonie dokument do podpisu i wylogowałeś się z S24 aby mogła zalogować się żona?

Odpowiedz

Michał J. Listopad 12, 2015 o 00:34

Nie wiem na czym polega “udostępnienie dokumentu do podpisu” (być może było tam coś takiego, teraz już nie pamiętam), natomiast faktycznie nie wylogowałem się. Teraz jak o tym napisałeś, to faktycznie chyba była przyczyna. Niemniej jednak nie było to zbyt intuicyjne – nie było żadnej informacji że należy się przelogować, tylko pole do wpisania hasła, co ja zrozumiałem jako: “niech ten, przy którego nazwisku kliknąłeś ‘podpisz’ poda teraz swoje hasło”. Fakt, że podejrzenie mógł wzbudzić fakt, iż nie było miejsca na wpisanie loginu (stąd mój widocznie błędny wniosek w komentarzu wyżej, że “system ewidentnie sam wyszukuje konto w systemie odpowiadające danemu stawającemu, bo w momencie podpisywania dokumentów żąda tylko hasła”).

Odpowiedz

Adam Listopad 13, 2015 o 10:46

Jest dokładnie tak jak piszesz. Jest opcja “udostępnij dokument do podpisu”, wpisujesz nazwę użytkownika lub jego e-mail i wysyłasz. Druga osoba gdy zaloguje się na siebie będzie widziała tą sprawę w “swoich spółkach” i będzie mogła podpisać dokumenty. Nie jest to intuicyjne, znalazłem rozwiązanie w dokumentacji.

Odpowiedz

Mateusz Grudzień 13, 2016 o 01:30

Dzięki 🙂

Odpowiedz

Adam Kwiecień 7, 2016 o 16:43

Michale J. – przydało się….i to bardzo. Dzięki!

Odpowiedz

Beata Maj 26, 2019 o 13:11

Opisuje Pan problem, ktory ja mam, ale niestety nie widze, zadnego pola o zawieszeniu do zaznaczenia. Czy to mialoby byc we wzorcowej umowie spolki?

Odpowiedz

Maciej Wrzesień 17, 2015 o 15:51

A jak wyglada sytuacja ze spółkami komandytowych? Chciałbym zakładać spzoo spk, dam rade?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Wrzesień 18, 2015 o 07:34

Z podpisem z ePuaP albo bezpiecznym podpisem elektronicznym tak, bez tego ani rusz 🙂

Odpowiedz

jacek Luty 2, 2017 o 21:44

Witam
Mam pewien problem z ustanowieniem prezesa w spółce rejestrowanej w systemie S24 . System informuje ,że prezes musi mieć przynajmniej 1 udział. Chciałbym założyć spółkę zoo ,gdzie 3 wspólników posiada 100% udziałów natomiast prezes nie jest udziałowcem i nie będzie posiadał ani jednego udziału .Czy jest to możliwe przy rejestracji spółki w systemie S24 ? Proszę o pomoc

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Luty 3, 2017 o 09:28

Tak, jest to możliwe. Nigdy nie miałem z tym problemów.

Odpowiedz

Marta Maj 29, 2019 o 10:28

dziękuję, bardzo przydatne. trzeba kliknąć edytuj (na dole wniosku) i jeszcze raz edytuj w “3 kroku” przy polu zarząd czy jakoś tak.

Odpowiedz

jessica Maj 30, 2019 o 19:58

Witam , problem mam ze złożeniem podpisu we wniosku wyskakuje , że brakuje informacji dotyczących zawieszenia członków zarządu . Przeglądałam umowę kilka razy również wniosek ale nigdzie nie ma żadej wzmianki o tym .
Proszę o pomoc

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Maj 31, 2019 o 11:14

Trzeba przejrzeć wniosek, jest odpowiednie pole, zaraz przy zawieszeniu czł. zarządu.

Odpowiedz

Jarek Czerwiec 10, 2019 o 17:12

Dzień Dobry
Mam dokładnie ten sam problem . Czytałem w przewodniku z M.S. dot S24. Niby trzeba wejść w edycje członka zarządu i powinno być pole wyboru zawieszony, nie zawieszony oraz data . Ale te opcje po edycji rekordu się nie pojawiają 🙁

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: