Debata przedwyborcza na blogu

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Właśnie wysłałem wiadomości do kilku kandydatów na posłów z Zagłębia Dąbrowskiego, starałem się wybierać takich, których w miarę łatwo namierzyć, jeżeli chodzi o kontakty (nie uwierzycie, w dobie powszechnego internetu wielu z nich nie ma nawet swoich stron internetowych, nie mówiąc już o blogach!). Jakoś się jednak udało.

Oto co napisałem:

Szanowny Panie/Szanowna Pani,

piszę do do Pana/Pani jako radca prawny, mieszkaniec Zagłębia Dąbrowskiego oraz autor poczytnych blogów dotyczących kwestii związanych z prawem handllowym (www.rejestracjaspolkizoo.pl / www.rejestracjaspolkiwdelaware.pl). Ponieważ w toku kończącej się już kampanii wyborczej żaden z kandydatów nie dotarł do mnie z przekonującym przekazem dotyczących kwestii interesujących mnie oraz moich czytelników (głównie małych i średnich przedsiębiorców, właścicieli spółek handlowych) pozwalam sobie na niniejszą korespondencję.

Chciałbym tą drogą uzyskać od Pana/Pani odpowiedź na trzy pytania dotyczące kwestii związanych z prawem spółek handlowych oraz uwarunkowaniami prawnymi prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Podobne wiadomości przesłałem na skrzynki e-mailowe kandydatów z Zagłębia Dąbrowskiego z innych głównych obozów politycznych, oczekując na ich odpowiedź.

Informuję, że odpowiedzi oczekuję do najbliższego wtorku, a w środę na najbardziej poczytnym z moich blogów zamieszczę te odpowiedzi wraz z moimi poglądami na ten temat, jednakże bez sugestii na temat tego, na którego z kandydatów należy głosować. Odpowiadając będzie Pan/Pani w stanie dotrzeć ze swoimi poglądami do kilku-kilkunastu tysięcy ludzi.

Odpowiadając na wiadomość godzi się Pan/Pani na opublikowanie odpowiedzi w blogu: www.rejestracjaspolkizoo.pl

Proszę o możliwie krótkie, merytoryczne odpowiedzi na następujące pytania (przy dłuższych wypowiedziach zastrzegam sobie prawo skracania ich treści w sposób jak najlepiej oddający ich sens).

1. Czy jest Pan/Pani zwolennikiem utrzymania 19% podatku dochodowego od zysków kapitałowych, w tym dywidend ze spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, proszę o umotywowanie odpowiedzi.

2. Czy rejestracją podmiotów gospodarczych powinny zajmować się organy sądowe, czy organy administracyjne? Proszę o krótkie uzasadnienie wyboru.

3. Które z aktualnie obowiązujących regulacji bądź praktyk administracyjnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej chciałby Pan/chciałaby Pani zmienić i dlaczego?

Dziękując za przeznaczony czas pozostaję z poważaniem,
Błażej Sarzalski

Moimi „wybrańcami” byli: Beata Małecka-Libera – doktor nauk medycznych, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – PO, Dawid Orpych – przedsiębiorca, dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia – .Nowoczesna, Stanisław Dąbrowa – wicemarszałek województwa śląskiego – PSL, Barbara Chrobak – prawniczka, prokurator – Kukiz 15, Ewa Malik – inżynier, parlamentarzystka – PIS oraz Dominik Charasim – informatyk, przedsiębiorca- KORWIN, Jerzy Borkowski – Zjednoczona Lewica.

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  3 comments on “Debata przedwyborcza na blogu”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - Kodeks spółek handlowych milczy na temat tego czy wynagrodzenie ma być z góry, czy z dołu. W teorii
  • Adam - Właśnie nie mamy innych źródeł przychodu poza tymi zryczałtowanymi.A czy nie można uznać, że jes
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne może być wypłacane w dowolnych interwałac
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Nie ma żadnego przepisu kodeksu spółek handlowych, który by to definiował, ale wynika to z wykładni
  • Adam - Czy wynagrodzenie za 176 KSH może być wypłacane tylko raz na rok ? Czy jest szansa teraz jeszcze zdą