Spółka z oo

Błażej Sarzalski        05 stycznia 2018        4 komentarze

Spólka z o o czy spółka z o.o.?

Spółka z oo – tak bardzo często wpisują frazę osoby poszukujące w sieci informacji o spółkach z o.o.

Co ciekawe, gdy w w wyszukiwarkę wpiszemy formę poprawną: spółka z o.o. i porównamy  wyniki obu fraz na Google trends to okazuje się, że poziom zainteresowania frazą wpisaną w sposób nieprawidłowy: spółka z oo jest mniej więcej od 5 lat na podobnym poziomie. Natomiast zainteresowanie frazą napisaną poprawnie spada.

Fraza spółka z o.o.

Fraza spółka z oo

Jak wpisałem słowo: “spółka z o.o.” w trendy to byłem zdziwiony i pomyślałem, że po prostu koniunktura i inwestycje siadają. Szczególnie, że przekonuje mnie do tego Rafał Chmielewski z obsługującej mojego bloga firmy Web.lex.

Gdy jednak porównałem z innymi frazami to zauważyłem, że niekoniecznie byłby to trafny wniosek. No chyba, że uznamy, że fraza poprawna: “spółka z o.o.” wpisywana jest przez osoby autentycznie zainteresowane robieniem biznesu, a fraza niepoprawna, przez osoby, które po prostu chcą sobie coś poczytać na ten temat i dowiedzieć się więcej?

Jak sądzicie?

A może to ja się po prostu nie znam na trendach i ich analizie? 🙂

Proszę, oceń ten wpis!

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Zainteresowany Styczeń 18, 2018 o 21:15

Mam pytanie. Kiedy pojawiaja sie pierwsze koszty po zalozeniu spolki? Czy pelna ksiegowosc musi byc juz wybrana od puerwssego miesiaca jej istnienia? Chodzi mi o to, ze chcemy zalozyc sp. Z o.o. zeby moc wnioskowac o dostep do portalu na ktory trzeba czekac do 6 miesiecy. Faktycznie zaczac dzialalnosc operacyjna chcemy dopiero po tym jak ten dostep otrzymamy. Czy do tego czasu spolka moze istnuec w tzw. zawieszeniu czy jak to nazwac?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Styczeń 19, 2018 o 09:41

No pytania tak bardzo nie na temat, że aż na nie odpowiem….

Księgowość od pierwszego dnia, ale wiele rzeczy można łatwo antydatować jeżeli nic się nie robi

Odpowiedz

Dariusz Styczeń 19, 2018 o 14:18

Koszty pojawiają się już przed rejestracją (opłata za wpis w KRS i ogłoszenie w MSiG) i ponosi je spółka “w organizacji”, są one kosztem uzyskania przychodu, trzeba wykazać w CIT-2. W przypadku spółki z o.o. nie ma zbyt wielkiego wyboru, “pełna księgowość” jest obowiązkowa, natomiast można rozważać zwolnienie z VAT czy kwartalne opłacanie zaliczek na podatek dochodowy a na niestandardowe rozwiązania są terminy na zgłoszenie, których warto pilnować.

Odpowiedz

Jolka Luty 9, 2018 o 01:08

Sądzę raczej że brak kropek w szyukanym skrócie wynika ze swiadomości że góglom to i tak bez różnicy.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: