Doświadczenia użytkowniczki systemu S24

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Cudzoziemcy generalnie nie mają łatwo, gdy idzie o elektroniczny kontakt z polskimi urzędami, nie to co na przykład w Estonii, gdzie istnieje system e-rezydencji i praktycznie wszystko można załatwić drogą elektroniczną, choćby z Antypodów.

Napisała do mnie wczoraj pani Anna, a tytuł jej maila sugerował bardzo emocjonalny stosunek do twórców systemu S24, więc łaskawie dla nich, pominę tytuł milczeniem, dam jednak zapoznać się treścią maila.

Próbuję zalogować się na portalu s24. Podałam internacjonalny adres email, którego używam codziennie bez problemu za granicami Polski. S24 przy zakładaniu konta najpierw wymaga potwierdzenia poprzez profil zaufany – to przeszło gładko , ale przez przypadek, ponieważ użytkownik s24 nie jest informowany, że dostanie sms z autoryzacją. Potem jest następna autoryzacja email – system wysyła automatycznie kod autoryzacji na wskazany email. Tylko w moim przypadku ten email nie doszedł nawet po 4 dniach. Niestety nie można wprowadzić innego adresu email bez autoryzacji pierwszego. Pozostaje dzwonić do Help Desk. Czekam właśnie 4 godziny w kolejce i system informuje mnie ze jestem 10 w kolejce. Ciekawa jestem ile mnie ta przyjemność jeszcze kosztuje czasu, nerwów i pieniędzy. To jest zupełnie nie do pomyślenia, ze ktoś ze zdrowym rozsądkiem może konstruować taki system logowania- przecież nawet dziecko mogłoby pomyśleć: co się stanie jeżeli email z autoryzacja nie dojdzie do adresata?

Cóż, taka jest właśnie Polska, nie tylko cudzoziemcom dostarcza słodko-gorzkich wrażeń.

Jeżeli więc mogę coś zasugerować na przyszłość to:

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  7 comments on “Doświadczenia użytkowniczki systemu S24”

  1. „Podałam internacjonalny adres email” – no tego jeszcze nie grali, „internacjonalne” adresy email 😀 Adres czy to w domenie .PL czy też w jakiejkolwiek innej jest OK, a Pani po prostu gdzieś wcięło maila, niewykluczone, że po jej stronie.

   Ja za to czekam na ten obiecany „drugi kwartał” z udostępnieniem odpowiednich braków, żeby S24 był faktycznie 100% online 😉 Ale chyba się nie doczekam.

  2. Założenie spółki przez S24 bywa kłopotliwe na różnych szczeblach. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się przy próbie zmiany wpisu – zwłaszcza przy zmianie umowy spółki z o.o. Powiem krótko: szczerze odradzam. Zmiany spółki S24 zdecydowanie papierowo!

  3. System S24 to jawny przykład złodziejstwa panującego w rządzie. Jak można było za taką usługę zapłacić? Przecież tam nic nie działa tak jak powinno. User experience, czas dostępu, niezawodność, użyte technologie -wszystko leży i kwiczy. Ktoś kto to wyprodukował, ktoś kto to zatwierdził i ktoś kto tam dumnie prezentuje logo ministerstwa -wszyscy powinni pójść siedzieć.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - Kodeks spółek handlowych milczy na temat tego czy wynagrodzenie ma być z góry, czy z dołu. W teorii
  • Adam - Właśnie nie mamy innych źródeł przychodu poza tymi zryczałtowanymi.A czy nie można uznać, że jes
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne może być wypłacane w dowolnych interwałac
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Nie ma żadnego przepisu kodeksu spółek handlowych, który by to definiował, ale wynika to z wykładni
  • Adam - Czy wynagrodzenie za 176 KSH może być wypłacane tylko raz na rok ? Czy jest szansa teraz jeszcze zdą