Rejestracja spółki z o.o się przeprowadza

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Każdy, kto choć raz w życiu przeżył przeprowadzkę będzie wiedział o czym mówię. Szczególnie jeżeli ten ktoś przeprowadzał się gdzieś ze swoim małym biznesem. To absolutnie najgorsze uczucie na ziemi, kiedy musisz pamiętać o tysiącu spraw, jednocześnie fachowcy zawalają kolejne terminy oddania remontowanego pomieszczenia,  upływa okres najmu aktualnej powierzchni biurowej, nie ma jeszcze gdzie przyjmować klientów, bo meble nie dojechały.

Koszmar.

Przeżyłem już jedną przeprowadzkę kancelarii. Było to kilka lat temu, było jednak o wiele łatwiej. Archiwum było mniejsze, nie prowadziłem na raz kilkuset spraw sądowych (w każdej sprawie zawiadamiamy sąd i drugą stronę o zmianie adresu, a oni często nadal wysyłają tam gdzie wcześniej), nie remontowałem pomieszczenia, do którego się przeprowadzam.

Ten moment jednak musiał nastąpić.

I nastąpił, choć czasem mam wrażenie, że wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie, włącznie z moim własnym organizmem, bo na parę dni przed przeprowadzką nieszczęśliwie stanąłem skręcając kostkę.

Szczęśliwie plan wypalił i w dużej mierze udało nam się przeprowadzić. Na jutro i pojutrze zostało kilka książek, trochę archiwalnych akt i mniej znaczące przedmioty. W nowym miejscu czuję się świetnie, mimo że jeszcze trzeba solidnie posprzątać po remoncie.

Dlatego do kancelarii działającej pełną parą zapraszam dopiero od drugiego tygodnia października.

Na kawę, herbatę i rozmowę o Twojej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (albo spółce offshore lub spółce w Delaware).

Nowy adres Kancelarii:  ul. Sienkiewicza 14, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  4 comments on “Rejestracja spółki z o.o się przeprowadza”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - Kodeks spółek handlowych milczy na temat tego czy wynagrodzenie ma być z góry, czy z dołu. W teorii
  • Adam - Właśnie nie mamy innych źródeł przychodu poza tymi zryczałtowanymi.A czy nie można uznać, że jes
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne może być wypłacane w dowolnych interwałac
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Nie ma żadnego przepisu kodeksu spółek handlowych, który by to definiował, ale wynika to z wykładni
  • Adam - Czy wynagrodzenie za 176 KSH może być wypłacane tylko raz na rok ? Czy jest szansa teraz jeszcze zdą