Jak prawidłowo wypełnić formularz KRS-WH?

Błażej Sarzalski        06 listopada 2018        Komentarze (0)

Jak wypełnić formularz KRS-WH?

Wpis o tym jak wypełnić formularz KRS-WH umieścił dosłownie wczoraj na swoim blogu mec. Marcin Bartyński. Zwrócił on uwagę, że przedsiębiorcy, którzy przekształcają się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością chcą aby w rejestrze KRS wpisać informację o ich poprzednich numerach NIP i REGON. Wielu przedsiębiorców obawia się, że ich kontrahenci nie będą respektowali ciągłości prawnej po przekształceniu. Dlatego więc chcą, aby w KRS pojawiły się numery NIP i REGON.

Czy jest to konieczne i rzeczywiście niezbędne dla wykazania istnienia przekształcenia?

Nie wydaje mi się. Ze względów jednak praktycznych warto o to zadbać.

Budowa formularza KRS-WH

Formularz KRS-WH pozwala nam w segmencie I.2. wpisać dane dotyczące podmiotu, z którego powstała spółka.

Prawidłowy sposób wypełnienia tych danych (a więc pól 3, 7, i 8 – a aktualnie 3, 9 i 10 – bo się formularz lekko poszerzył) nie wystarcza jednak, aby dane o poprzednim numerze identyfikacyjnym NIP czy REGON trafiły do rejestru przedsiębiorców. Konieczne jest także dosyć wyczerpujące wypełnienie segmentu I.1. Chodzi tutaj w szczególności o pole 2, które zawiera opis sposobu powstania podmiotu przekształcanego.

Mówiąc wprost, chodzi o to, aby obok wymaganych tam informacji o dacie złożenia oświadczenia o przekształceniu podać tam pełne dane przedsiębiorcy przekształcanego oraz opisać trochę szerzej jak taka procedura wygląda.

Da to nam efekt w postaci ujawnienia numerów NIP i REGON w rejestrze. Będzie to wyglądało przykładowo tak (dane wrażliwe zamazane):

Może Cię także zainteresować:

Potrzebujesz pomocy przy przekształceniu?

Skontaktuj się ze mną.

5 (100%) 2 vote[s]

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: