Jak uzyskać wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym? Szkolenie!

Błażej Sarzalski        08 grudnia 2018        Komentarze (0)

Jak uzyskać wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym?

Uzyskać wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym to jest coś! Pamiętam kiedyś, gdy prowadziłem szkolenie z tematyki Kodeksu spółek handlowych dla księgowych to większość pytań dotyczyło rejestracji i zmian w KRS. Doprowadziło mnie to do wniosku, że dla wielu osób uzyskanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym jest po prostu trudne.

Dlaczego się tak dzieje?

Podstawowym problemem jest chyba to, ze postępowanie rejestrowe jest bardzo sformalizowane. Wymaga ono dużej uwagi od osób wypełniających formularze, znajomości przepisów prawa i nierzadko pewnej elastyczności. Przydaje się także cierpliwość. Dodzwonienie się do niektórych sądów potrafi zajmować godziny!

Czemu służy tak dalekie sformalizowanie postępowania?

Nie mam bladego pojęcia. Czasem nawet zastanawiam się, z uśmiechem, co za sadysta wymyślił formularze rejestrowe. Zapewne chodziło o przyspieszenie pracy sądów, ale szczerze wątpię, czy się udało. Dla wielu osób formularze są po prostu nieczytelne. Bywało też tak, że niektórych formularzy nie dało się wypełnić w sposób prawidłowy, wymagany ustawą i rozporządzeniem wykonawczym.

Drugim problemem jest to, że postępowanie o rejestrację w KRS jest postępowaniem sądowym, nieprocesowym. Można kłócić się na ile jest to wymiar sprawiedliwości, a na ile czynności administracyjne. W mojej ocenie jednak przekazanie postępowań do organu sądowego skutecznie prowadzi do ich większej drobiazgowości i formalizacji. To filozofia, że państwo ma dbać o nas i prawdziwość tego, co jest w rejestrach bardziej niż my sami powoduje takie, a nie inne skutki.

Chciałabym/chciałbym się nauczyć wypełniać formularze do KRS! Gdzie mam to zrobić?

Zapraszam Cię na szkolenie w tym temacie. Na szkoleniu omówię podstawowe kwestie związane z rejestrowaniem podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to szkolenie skierowane do osób obsługujących w tym zakresie przede wszystkim spółki i opowiemy sobie zarówno o spółkach osobowych (jawnej oraz komandytowej) oraz o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

To będzie szkolenie praktyczne.

Dowiesz się na nim:

  • jakie przepisy rządzą postępowaniem o rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym?
  • jakie są skutki błędnego wypełnienia formularza?
  • co zrobić jeżeli pomyłkę popełnił sąd, a nie my?
  • jak wypełniać formularze rejestracyjne i formularze zmian do KRS?
  • jakie dodatkowe dokumenty potrzebne są do tego aby zarejestrować spółkę w KRS?
  • jakie zmiany czekają nas w najbliższej przyszłości?

Gdzie i kiedy? Dąbrowa Górnicza, ul. Sienkiewicza 14,  25 stycznia 2019 roku, godziny 10.00 – 14.00

Koszt szkolenia: 299 zł w przedpłacie do dn. 31 grudnia 2018 r., po tym terminie cena wzrasta do 369 zł

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona do ośmiu osób, w związku z tym będzie możliwość konsultacji indywidualnych przypadków z prowadzącym.

Osoby chcące się zapisać zapraszam do działu kontakt!

4.3 (85%) 4 votes

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: