Niech te Święta Was połączą

Błażej Sarzalski        24 grudnia 2018        Komentarze (0)

Prawnicza rzeczywistość wygląda czasem tak, że trzeba nawet w Wigilię chwilę popracować nad czymś innym niż karp i kapusta z grzybami. Agnieszka zwróciła mi uwagę, że przez ostatni tydzień nie wysłaliśmy tyle poczty, ile wysyłamy dzisiaj. Słusznie.

Na tym jednak czasem też polega nasza praca, aby także w takie dni jak dziś bronić praw naszych mocodawców.

Szczęśliwie ostatnia apelacja już napisana i gotowa do wysyłki. Może Sądowi Apelacyjnemu udzieli się ten świąteczny nastrój?

Święta to wyjątkowy czas. Kiedyś, gdy byłem jeszcze w czwartej czy piątej klasie podstawówki, nauczycielka polskiego powiedziała: także niewierzący mają prawo do Świąt, gdyż Święta są naszą tradycją narodową, nie tylko religijną.

(Mam teraz wrażenie, że podobnie zaczynałem już kiedyś życzenia).

W tym roku, czytając o obrzędach naszych pogańskich praprzodków zdałem sobie sprawę jak bardzo święta są tradycyjne i jak wiele chrześcijaństwo zaczerpnęło z wiary naszych przodków. Łącząc takie elementy jak sianko pod obrusem, dodatkowe nakrycie dla zmarłych bliskich, czy choinka z symboliką chrześcijańską. Święta więc łączą. Łączą w sobie różnorodne tradycje, mające źródła w zupełnie innych miejscach świata. Łączą nas przy stole, gdzie możemy złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia. Łącząc nas także z naszą wielowiekową historią i tradycją.

Na te Święta życzę Wam, aby Wigilia i nadchodzące dni Was łączyły, nie dzieliły, aby były okazją do budowania mostów, a nie burzenia, aby były przeżyte w prawdziwie radosnej i życzliwej atmosferze.

Wesołych Świąt!

Proszę, oceń ten wpis!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: