Nietypowy ruch w wyszukiwarce spółek

Błażej Sarzalski        19 lutego 2019        9 komentarzy

Dzień, jak co dzień.

Siedzę przy laptopie, mimo ferii. Za oknem zachodzące słońce nad Motławą, jakiś stateczek płynie z prądem rzeki, w drugą stronę leniwie sunie para łabędzi. Ja zaś nadrabiam zaległości. Właściwie mógłbym napisać, że nie tyle nadrabiam, co sprawiam, że nie spiętrzą się one w falę, która niczym cofka na Bałtyku mogłaby zatopić moje plany zawodowe na najbliższy tydzień.

Akuratnie sprawdzam powiązania kilku spółek w KRS. Wykorzystuję do tego stronę https://ems.ms.gov.pl – czyli oficjalną wyszukiwarkę Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawdzam jedną spółkę, wszystko działa. Sprawdzam drugą i…

Nerwowo ruszam się w fotelu. Jakiż to nietypowy ruch generowany jest przez moją sieć komputerową? Czy nie mam wirusa? Może mój komputer wykorzystywany jest do ataku DOS i Ministerstwo zablokowało mi dostęp do wyszukiwarki, a jedynie przez przypadek jeszcze nie wpadło do mnie CBA, ABW i CIA?

A może wpadli, tylko do mojej kancelarii? W końcu jestem w Gdańsku, jakieś 530 kilometrów od biura.

A… nie… to tylko Ministerstwo Sprawiedliwości dba o to, aby im się systemy nie sypały. W końcu dwa zapytania w ciągu minuty o dwie spółki mogłyby przeładować im system.

Dziękuję za takie ułatwianie mojej pracy. Jestem głęboko wdzięczny i spokojny, że czuwacie.

Ministrze Ziobro, chapeau bas!

5 (100%) 2 vote[s]

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Dariusz Luty 19, 2019 o 16:53

“Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu.
Wszystkim pomoże, o każdej porze, o mój Boże!” (Pani Kolińska, pieśń na cześć Stanisława Anioła w serialu “Alternatywy 4”) 😀

Odpowiedz

Michał G Luty 19, 2019 o 17:06

Panie Mecenasie,
to bardzo często pojawiający się napis, aż dziwne, że trafił Pan na ten alert po raz pierwszy. Swoją drogą i tak nic nie pobije początkowych oporów w pracy z wysyłką skanów sprawozdań finansowych na s24. Z moich potyczek wynika, że poprawiło się dopiero w październiku 2018. Zapewne słyszał Pan, że ePit się zapchał i nawet posiadanie profilu zaufanego nie pomaga. Przynajmniej wczoraj nie pomagało.

Odpowiedz

Michał Luty 19, 2019 o 21:32

Szanowni Państwo,
komunikat wyświetla Google, którego mechanizm Captcha został zastosowany na stronie Ministerstwa (i słusznie, bo ten mechanizm jest jednym z najlepszych na świecie). Ministerstwo nie jest w stanie wpływać na to, jak on weryfikuje użytkowników. Przyczyna takiego komunikatu może leżeć u dostawcy połączenia internetowego, z którego łączył się dany użytkowników (tu: pan mecenas).

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Luty 20, 2019 o 00:11

Problem chyba jest taki, że ten mechanizm captcha im się zepsuł. Wcześniej wpisywało się hasło i można było wyszukiwać, teraz nie ma hasła, ale wyszukiwanie tylko raz na jakiś czas. Bardzo łatwo o “nietypowy ruch” 🙂

Odpowiedz

Ryszard Marzec 11, 2019 o 15:27

Captcha nie ma, za to blokada jest często już przy pierwszym wyszukiwaniu. Pewno jeden provider to dla nich jeden uzytkownik. Geniusze w MS po prostu.

Odpowiedz

Karola Luty 21, 2019 o 17:58

Ja tak miałam jak zmieniłam datę na komputerze. No tak się troszczą o człowieka, aby nie robił nietypowych ruchów 🙂

Odpowiedz

Renata Luty 21, 2019 o 21:19

Dzień dobry Panie Błażeju
Może nieco z innej beczki, ale również w w temacie internetowym – dzisiaj dostałam z sądu postanowienie, w którym referendarz wpisał mi spółkę rejestrowaną w systemie s-24 do rejestru, ale oddalił wniosek w zakresie wpisania prokury, bo… data na podpisie ustanawiającym prokurę była 2 minuty i 25 sekund wcześniejsza niż data złożenia podpisu na umowie spółki przez ostatniego wspólnika. Więc zdaniem sądu nie można było udzielić prokury bo spółka jeszcze wtedy nie istniała. Niby logiczne, ale ja w życiu bym o tym nie pomyślała, myślałam że ten system zadba już o to, żeby dokumenty były złożone (podpisane) we właściwej kolejności. Czy jest sens pisać zażalenie?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Marzec 12, 2019 o 09:06

Nie ma sensu 🙂

Odpowiedz

Łukasz Marzec 11, 2019 o 20:22

Długo nikt nie odpisuje. Moim zdaniem nie ma sensu, bo referendarz ma rację – najpierw podpisy pod umową spółki, dopiero pózniej zarządu powołuje prokurentów. W wersji papierowej takich rzeczy nie sprawdzą ale tutaj mogą.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: