Sukcesy moich klientów

Błażej Sarzalski        05 marca 2019        2 komentarze

Na początek trochę historii

Od czasu założenia tego bloga oraz własnej firmy prawniczej brałem udział w tworzeniu setek spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i co najmniej kilkunastu udanych przekształceniach. Wszystkie dobrze wspominam, są jednak firmy wyjątkowe, które zwróciły się do mnie w momencie, w którym podejmowały kluczowe dla siebie decyzje, a które obecnie są kluczowymi, rozpoznawalnymi markami na rynku.

Chciałbym Ci opowiedzieć trochę o kilku z nich. Każdy z nich prowadzi biznes w innej skali i branży. Kto wie, może zrobisz z nimi dobry interes?

No Fluff Jobs

“Magdalena i Tomasz Bujokowie to małżeństwo, które jeszcze kilka lat temu mieszkało w Szwajcarii i spokojnie pracowało w korporacji – ona jako rekruterka, on jako informatyk.” – w ten sposób zaczyna się artykuł, który czytałem wczoraj w Business Insider na temat spółki No Fluff Jobs. Artykuł ten zainspirował mnie do napisania tego wpisu, bo współpracę przy przekształcaniu jednoosobowej działalności pani Magdaleny w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością wspominam szczególnie miło, bo państwo Bujokowie to prywatnie niezwykle sympatyczne osoby.

Dziesiątki minut na telefonie, rozmowy o tym jak wszystko zaplanować i przeprowadzić. W końcu przekształcenie. Celem było wprowadzenie inwestora do działalności. Dzisiaj No Fluff Jobs może pochwalić się inwestycją ze strony Ringier Axel Springer Media AG, stabilnym i dynamicznym wzrostem, ale może co najistotniejsze, tym że spółka nadal trzyma się swoich ideałów: etycznego, nastawionego na pracownika biznesu rekrutacyjnego.

Reach for the (code) horizon

Za sukcesem Code Horizon, katowickiego producenta i wydawcy gier komputerowych, kryją się Kamil Lebek oraz Przemysław Bartkowiak. Z Kamilem znam się od niepamiętnych czasów, łączyły nas zainteresowania, każdy jednak poszedł w zupełnie inną stronę. Ja zacząłem studiować prawo, a Kamil zajął się tym czym umiał najlepiej, programowaniem. A potem tym, czego nauczył się później – biznesem. Pozyskał do współpracy Przemka oraz zespół programistów i grafików, a ich pierwszym sukcesom przyglądałem się już jako osoba, która pomagała negocjować umowę inwestycyjną oraz wejście inwestora do spółki.

Aktualnie Code Horizon ma za sobą gigantyczny sukces gry Gold Rush na licencji stacji telewizyjnej Discovery i kilka ciekawych projektów przed sobą.  Zapowiadana gra Diesel Brothers może okazać się równie dużym, o ile nie większym sukcesem. Powodzenia chłopaki!

BUF, czyli ubezpieczenia w Sosnowcu

Z panami z BUF przekształcaliśmy prowadzoną przez nich spółkę cywilną w spółkę komandytową. To co zaimponowało mi w nich od początku to profesjonalizm i zrozumienie swoich potrzeb, a także samej procedury przekształcenia. Panowie wiedzieli, że to już ten czas aby przenieść się na bardziej bezpieczną formę prowadzenia biznesu. Czasem miałem wrażenie, że mogliby zrobić to wszystko samemu, ale ich profesjonalizm nie pozwalał im na to, żeby nie zatrudniać prawnika do obsługi przekształcenia.

Później jako ich klient odkryłem, że mają tak samo profesjonalne podejście do doradztwa w zakresie ubezpieczeń. Jedni z niewielu, którzy naprawdę chcą doradzić wybór najlepszego ubezpieczenia.

Szpital Świętej Moniki

NZOZ Świętej Moniki w Myszkowie to przykład dynamicznego rozwoju z zupełnie innej branży i sytuacji, w której jednoosobowa działalność gospodarcza lekarza Pawła Molgi nie mogła “udźwignąć” już działalności zakładu opieki zdrowotnej i potrzebowała nowej formy prawnej, którą ostatecznie stała się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeden z najlepszych prywatnych szpitali w województwie śląskim. Sami o sobie piszą: “Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Święta Monika”, po przekształceniu w październiku 2015 r. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, to prywatny podmiot leczniczy udzielający zarówno porad z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, jak i wykonujący zabiegi operacyjne w wielu zakresach. Placówka specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów operacyjnych w dziedzinie: laryngologii, laryngologii dziecięcej, ortopedii, ginekologii, chirurgii ogólnej dorosłych i dzieci, chirurgii plastycznej, a od 2009 roku okulistyki i urologii.”

Proszę, oceń ten wpis!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Leszek Marzec 6, 2019 o 00:15

Błażej – bardzo interesujący wpis. Tym bardziej, że taki obraz prawnika nieczęsto przebija się do szerokiej świadomości.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Marzec 6, 2019 o 10:50

Dzięki Leszek 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: