1 lipca, godzina 8:45, nie da się zarejestrować spółki z o.o. innej niż ze wzorca

Spółka z o.o.
1 lipca, godzina 8:45, nie da się zarejestrować spółki z o.o. innej niż ze wzorca

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Pozwólcie, że tylko zostawię tę informację.

Stało się dokładnie tak jak przypuszczałem.

Mamy dzień 1 lipca, godzina 8:45, wczoraj wieczorem system S24 nie działał, gdyż trwały prace modernizacyjne. Miałem przez chwilę nawet nadzieję, że będę mógł opisać Wam w jaki sposób zarejestrować spółkę założoną przez notariusza po 1 lipca 2021 roku. Niestety na razie nie jestem w stanie nic powiedzieć, bo system nie oferuje takiej możliwości. Co prawda można wybrać opcję rejestracji każdego możliwego podmiotu prawnego, ale po wejściu w zakładkę nie ma opcji złożenia wniosku.

Kiedy system zacznie działać?

Macie swoje typy?


Aktualizacja 14:51

Jest już nowy portal, tutaj: https://prs.ms.gov.pl/ – zaczynamy testowanie!

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  6 comments on “1 lipca, godzina 8:45, nie da się zarejestrować spółki z o.o. innej niż ze wzorca”

  1. Myślę, że trzeba zlecić modernizację eKRS ministrowi Jackowi Sasinowi. Tylko on potrafi.
   BTW, nadal prezes jednoosobowego zarządu spółki z o.o. musi udzielać sam sobie pełnomocnictwa UPL-1 żeby cokolwiek (np. CIT-8) przesłać do systemu e-deklaracje. Nie ma na to przepisu, są oczekiwania urzędników. Polska rzeczywistość.

   1. Najlepsze jest to, że nie da się dokonać jakichkolwiek zmian – zarządu, wspólników, czegokolwiek – bo obowiązują już nowe przepisy, które czynią bezskutecznymi składanie wniosków papierowych. Pamiętam, że jak wdrażali S24 to system ten działał „tak sobie” przez kilka pierwszych dni.

    Ciekawe jak długo będzie trwał ten wielki update systemu i jak długo będą pojawiać się błędy. Obstawiam czas na postawienie wersji nie do końca działającej jeszcze w tym tygodniu, natomiast błędy, problemy i bugi będą pojawiać się jeszcze kilka dobrych miesięcy…

    1. Pół biedy z wpisami deklaratywnymi. A co, jeśli ktoś zawarł u notariusza umowę spółki, dajmy na to, 2 stycznia i czekał do ostatniej chwili na jej zarejestrowanie żeby mieć pierwszą taką spółkę wpisaną przez eKRS? 😉
     Nie wiem po co wyważamy otwarte drzwi. System Companies House działa bez problemów, od dawna „nie wysyłaj do nas papierowych dokumentów, jeśli nie musisz” – można było na czas zmian, np. do końca 2021 roku, tę zasadę zaimplementować w eKRS.

     1. Panie Mecenasie, już chyba działa. Jednak nasuwa się pytanie, w jaki sposób udostępnić dokumenty? Nie znalazłem opcji stworzenia wniosku i udostępnienia do podpisu. Może Panu się udało?

      Z pozdrowieniami,

      1. No to przecież piszę, że nie działa :)))

       To, że ktoś umieścił na rozwijanej liście możliwość założenia spółki z o.o. / prostej spółki akcyjnej – to nie znaczy przecież, że taka opcja jest. To jest jakaś wstępna faza wdrożenia Brak jest formularzy wniosku i opcji uploadu dokumentów własnych.

       Nic nie działa

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc