MOJA HISTORIA

Moja historia

To było latem 2011 roku. Dla mnie to był szalony rok. W czerwcu zdawałem czterodniowy egzamin radcowski. Trzeciego dnia egzaminu urodził się mój syn. Jednocześnie od ponad roku byłem bez stałej pracy, gdyż wiedziony chęcią wdrażania swoich pomysłów marketingowych i zarabiania godnych pieniędzy zdecydowałem się otworzyć własną firmę prawniczą nie będąc jeszcze radcą prawnym.

Bardzo szybko okazało się, że było to strzałem w dziesiątkę. Od razu pomyślałem, że aby pozyskać nowych klientów muszę się w jakiś sposób pokazać światu. To był też szalony czas jeżeli chodzi o przeobrażenia internetu. Z medium statycznego, stał się on medium dynamicznym, angażującym w kontakt między odbiorcami, a dostawcami treści.

Zacząłem aktywnie uczestniczyć w dyskusjach prawniczych w social mediach. Pozyskałem w ten sposób nie tylko pierwszych klientów, ale może co ważniejsze wiele cennych kontaktów zawodowych.

Jedną z osób, która pojawiła się wtedy w moim życiu, był Rafał Chmielewski, twórca firmy web.lex, który wtedy także zaczynał budowę swojej działalności, która pomagała w prowadzeniu blogów prawniczych. 

Rafał, anonsując wywiad ze mną na swoim blogu Ja, przedsiębiorca ,tak wspomina naszą znajomość:

Błażeja Sarzalskiego, jeszcze jako aplikanta radcowskiego, spotkałem kilka lat temu. Dokładnie w roku 2010… szmat czasu. Wtedy już dusza przedsiębiorcy nie dawała mu spokoju. Więc zamiast czekać na zakończenie aplikacji prawniczej – jak przystało na statecznego kandydata do tego zawodu – z otwarciem własnej kancelarii, zrobił to tak szybko, jak tylko mógł.

Dziś, jako radca prawny, wspiera głównie przedsiębiorców, ale prowadzi też cztery prawnicze blogi, które między innymi pozwalają mu w sposób naprawdę dynamiczny rozwijać jego firmę (czytaj: kancelarię). Bez dwóch zdań mec. Sarzalski jest przedsiębiorcą z krwi i kości.

Dziś Rafał to człowiek-instytucja, a stoi za nim organizacja, która wszechstronnie wspiera prawników w ich rozwoju zawodowym, pomagając nie tylko w prowadzeniu blogów, ale także edukując i prowadząc księgowość kancelarii prawniczych.

W 2011 r. gdy każdy z nas zaczynał swój biznes to właśnie Rafał zainspirował mnie do skupienia się na jednej specjalizacji, wąskim polu, na tym na czym już wtedy znałem się najlepiej. W ten sposób powstał blog, który czytasz, jako  jeden z pierwszych profesjonalnych blogów prawniczych w Polsce: blog i marka Rejestracjaspolkizoo.pl

Chciałbym powiedzieć, że potem były wywiady, autografy…. tak też było (np. wywiad w Polskim Prawniku), ale nie do końca. Pisanie bloga okazało się wymagającym wyzwaniem. Pomogło jednak mnie i mojej firmie wejść na poziom, którego nie wyobrażałem sobie nigdy jako początkujący prawnik. W 2013 roku mój blog był w czołówce plebiscytu na najlepsze blogi prawnicze, a w 2015 był zdecydowanie wśród najbardziej popularnych blogów prawniczych w Polsce notując kilkadziesiąt tysięcy odsłon miesięcznie.

Koniec końców jestem tutaj, pisząc te słowa w 2022 roku, gdy mam już prawie 40 lat, wiem, że prowadzenie bloga prawniczego to fascynujące doświadczenie.  Jest to zadanie dyscyplinujące i zachęcające do pogłębiania własnej wiedzy i umiejętności.

Przez ostatnie 11 lat robiłem to wiedziony marzeniami, ale i potrzebami moich potencjalnych klientów. I chociaż doświadczyłem przez ten czas zarówno wzlotów, jak i upadków, to nawet, gdy pojawiało się zwątpienie to do dalszej pracy nad blogiem napędzała mnie myśl, że zawsze jest ktoś kto może potrzebować mojego wsparcia i pomocy.

To jest właśnie moja historia. Fajnie jeżeli staniesz się jej częścią.

Dlaczego
ja?

Od 2011 roku dzieląc się swoją wiedzą pomagam wspólnikom
i zarządom spółek rejestrować spółki z o.o. i rozwiązywać
ich codzienne problemy prawne.

Swoją praktykę prawniczą prowadzę z poszanowaniem własnych zainteresowań oraz doświadczeń. Wierzę, że tylko w ten sposób mogę w pełni solidnie pomagać moim klientom.

0
zarejestrowanych spółek
0
odwiedzin bloga od 2015 roku
0
klientów skorzystało z moich usług

Błażej Sarzalski

radca prawny, bloger, edukator

Studia prawnicze ukończył w 2007 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doświadczenie zdobywał jako asystent głównego radcy prawnego w znanej firmie handlowej P.H. ALFA-ELEKTRO Sp. z o.o. w Katowicach oraz jako aplikant radcowski w jednej z największych kancelarii prawniczych na śląsku – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy w Katowicach. Od 2010 roku prowadzi indywidualną praktykę prawniczą.

Autor cytowanego komentarza do zmian w Kodeksie spółek handlowych wprowadzonych ustawą z dnia 5 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, wydanego przez Wolters Kluwer Polska w Systemie Informacji Prawnej LEX.

Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz spółek samorządowych. W latach 2015-2017 członek, a w latach 2017 – 2018 przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BIAŁA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białej.

Autor poczytnych blogów prawniczych dotyczących rejestracji spółek w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w prawie spółek, rozwiązaniach zapewniających poufność prowadzenia biznesu, postępowaniach sądowych w sprawach gospodarczych oraz w prawie wekslowym.

Zakładanie i rejestracja spółki z o.o.

Najczęściej zadawane pytania

Pytania dotyczące współpracy ze mną i tego w jaki sposób pomagam w problemach prawnych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Skupiam się nie tylko na rejestrowaniu spółek, ale także na wszechstronnej pomocy prawnej dla spółek, które już działają.

Prawo spółek to moja działka, którą uprawiam z pasją rolnika dbającego o jak najlepsze plony.

Oferuję:

  • konsultacje prawne i opinie prawne w zakresie prawa spółek, podatków, prawa cywilnego i gospodarczego,
  • tworzenie i rejestrację spółek,
  • pomoc w fuzjach, przejęciach, przekształceniach,
  • optymalizację podatkową Twojej działalności,
  • reprezentację w sporach sądowych,
  • opiniowanie kwestii prawnych w Twojej działalności.

To pytanie z kategorii trudnych dla mnie, ponieważ oczywiście zawsze chciałbym aby się opłacało zatrudniać prawnika.

Prawda jest jednak taka, że nie zawsze istnieje taka konieczność. Dzięki wiedzy zgromadzonej na tym blogu z powodzeniem możesz samodzielnie zarejestrować spółkę z o.o. Przynajmniej w większości przypadków.

Z drugiej strony, czas jaki poświęcisz na przeszukiwanie bloga, sprawdzanie wszystkiego i zdobywanie wiedzy możesz spożytkować w inny sposób, a sprawę zostawić profesjonaliście. W trudniejszych przypadkach, gdzie oprócz wiedzy technicznej potrzebna jest też wiedza prawna zawsze zachęcam do skorzystania z pomocy prawnika.

Stąd tak naprawdę Twojemu zdrowemu rozsądkowi pozostawiam decyzję, czy zdecydujesz się na moją profesjonalną pomoc prawną.

Rejestracja spółki z o.o. jest procesem, który co prawda składa się zawsze z podobnych etapów, ale nigdy nie jest dokładnie taki sam. Potrzeby moich klientów różnią się od siebie.

Z niektórymi sprawami związana jest większa odpowiedzialność, z innymi mniejsza. Niektórzy zadowolą się modelowym wzorem umowy spółki z internetu, inni potrzebują rozwiązań spersonalizowanych.

Z tego powodu ciężko wprowadzić mi sztywny cennik swoich usług. Najprostszą drogą do uzyskania informacji kosztach współpracy ze mną jest indywidualne zapytanie.

Nie, nie udzielam bezpłatnych porad prawnych.

Wiem, że czasami odpowiedź merytoryczna na komentarze w blogu ma dla czytelników niezwykłą wartość i wiem, że w ten sposób budujemy więź, dla Ciebie nie jestem kolejnym anonimowym prawnikiem, ale Błażejem Sarzalskim, radcą do którego możesz w każdej chwili napisać.

Wiem, że te zasady mogą być trudne do zaakceptowania dla wszystkich. Jednak postanowiłem, że jedyną bezpłatną wiedzę jaką będę się dzielił to ta szeroka wiedza, jaką zostawiam w blogowych wpisach.

Porada prawna jest usługą, która polega na przekazaniu wiedzy i doświadczenia, które zdobywałem przez długi okres. Utrzymanie tego bloga, utrzymanie kancelarii, zespołu ludzi, którzy pomagają mi świadczyć Tobie pomoc, posiadanie dostępu do najnowszego orzecznictwa i komentarzy kosztuje grube tysiące złotych. Stąd zadając mi pytanie, chcę byś wiedział/a, że decydujesz się na płatną usługę.

Akceptuję gotówkę, przelewy bankowe, płatności elektroniczne (BLIK, natychmiastowe przelewy bankowe).

Nie interesują mnie rozliczenia barterowe.

Umawiam się z klientami w siedzibie mojej kancelarii w Dąbrowie Górniczej, czasem także w Warszawie (co wymaga zawsze wcześniejszego potwierdzenia i umówienia).

Szeroko praktykuję także wideokonferencje poprzez różnorodne narzędzia, także te szyfrowane i zapewniające daleko idącą anonimowość.

Chcesz zarejestrować spółkę z o.o.? Potrzebujesz stworzyć lub skonsultować umowę spółki? Skontaktuj się! Odpowiedź tego samego dnia.

kancelaria@opieka-prawna.eu