O blogu

Zawód radcy prawnego jest zawodem zaufania publicznego. Dla jednych to frazes, dla innych fakt. Dla mnie wykonywanie zawodu radcy prawnego to nie tylko biznes, ale też misja. Nie znam lepszego sposobu na budowanie zaufania jak dzielenie się rzetelną wiedzą.

Mam głęboką nadzieję, że ten blog pomoże Ci w rozpoczęciu Twojej przygody z biznesem sprawiając, że wybierzesz dla swojej spółki jak najlepsze rozwiązania prawne. Ten blog stworzony jest bowiem z myślą o Tobie i Twoich potrzebach.

O czym jest ten blog?

O tym jak sprawnie i mądrze zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. O tym jak uniknąć pułapek związanych z fazą organizacyjną, uchybień w formularzach rejestrowych, o tym co powinna zawierać dobra dla Ciebie umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, o tym jak korzystać z wszelkich dobrodziejstw kodeksu spółek handlowych.

Zatem czytając ten blog dowiesz się jak:

  • założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • wypełniać formularze rejestrowe,
  • poprzez odpowiednie ukształtowanie umowy spółki otworzyć sobie szersze możliwości rozwoju działalności gospodarczej,
  • uniknąć pułapek związanych z nieprzemyślanymi decyzjami na etapie tworzenia działalności,
    zabezpieczyć swoje interesy w spółce,
    ułatwić działanie spółki poprzez wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej.

Wszystko o czym przeczytasz to wiedza praktyczna, wyniesiona z mojej kilkuletniej praktyki prawniczej, którą rozpocząłem jako asystent radcy prawnego w dużej spółce i kontynuowałem w jednej z największych śląskich kancelarii prawniczych, gdzie miałem do czynienia z wieloma przedsiębiorcami i jeszcze większą ilością problemów prawnych. Praktyki, która doprowadziła mnie do tego miejsca i tego czasu.

Chcę aby to co wydawało Ci się do tej pory czarną magią prawników, którzy chowają skrzętnie swoje sekrety w wieżach z kości słoniowej, stało się wiedzą dostępną i łatwo przekładalną na praktykę.

Poszukujesz gotowych rozwiązań prawnych?

Sprawdź, jakie gotowe wzory umów i dokumentów przygotowałem dla Ciebie!