O autorze

Nazywam się Błażej Sarzalski. Z zawodu jestem radcą prawnym, a prywatnie – mężem oraz ojcem.

Moimi pasjami są psychologia, turystyka górska oraz kultura prawna islamu, skąd pochodzi moje ulubione powiedzenie: „Jeden prawnik może swoją wiedzą lepiej przeciwstawić się szatanowi, niż tysiące niewykształconych mężów ich modlitwami”.

Muszę przyznać, że tworzenie i opieka prawna nad spółkami handlowymi było wpisane już w początek mojej kariery prawniczej, w chwile kiedy jeszcze nie myślałem o swojej własnej Kancelarii. Zawsze interesowały mnie kwestie związane z organizacją prawną spółek, dlatego właśnie głównym przedmiotem działalności mojej firmy prawniczej postanowiłem uczynić pomoc przedsiębiorcom w tworzeniu, organizacji i rejestracji spółek.

Pracując u innych miałem okazje pomagać w utworzeniu znanych i rozpoznawalnych marek na rynku i rozwiązywać problemy związane z ich organizacją. Uczestniczyłem między innymi w tworzeniu spółki dla jednego z klubów ekstraklasy piłkarskiej, pomagałem w tworzeniu spółek w branży medycznej, marketingowej i inwestycyjnej.

Tworzę, przekształcam, łączę i przekazuję moją wiedzę, starając się to czynić w sposób czytelny i jasny, oderwany od skomplikowanego języka prawniczego.

Niektórzy prawnicy pieszczotliwie nazywają tworzone przez siebie spółki „córeczkami”. Patrząc na to w ten sposób można powiedzieć, że mam już na koncie sporą gromadkę dzieci 🙂

Od czasu założenia tego bloga (wrzesień 2011 r.) pomogłem w powstaniu blisko stu spółek, nie tylko spółek z o.o. Zajmowałem się także przekształceniami spółek i przedsiębiorców jednoosobowych oraz tworzeniem struktur optymalizacyjnych opartych o spółki komandytowe.

W tym miejscu była kiedyś lista tych spółek, ale stwierdziłem, że skoro rejestruję czasami 5-6 spółek na miesiąc, to nie ma sensu dalej jej ciągnąć.

Jestem autorem Komentarza do zmian w Kodeksie spółek handlowych wprowadzonych ustawą z dnia 5 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, wydanego przez Wolters Kluwer Polska w Systemie Informacji Prawnej LEX. Posiadam także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych jednoosobowych spółek Skarbu Państwa.

Życzę Ci aby wizyta na tym blogu sprawiła, że uzbrojony w wiedzę sprawniej i mądrzej podejdziesz do tworzenia swojej działalności gospodarczej!