O autorze

Nazywam się Błażej Sarzalski. Z zawodu jestem radcą prawnym, prawnikiem-praktykiem. Spółki znam od podszewki, nie tylko jestem wspólnikiem w kilku spółkach, ale pełniłem też funkcje w radzie nadzorczej spółki komunalnej przewodnicząc jej obradom, na bieżąco zarządzam też spółką consultingową. Mam wiedzę także o spółkach zagranicznych. To daje mi unikalną perspektywę bycia nie tylko prawnikiem, ale człowiekiem „z wewnątrz”.

Znasz mnie może z innych moich blogów:

Prawo do prywatności – gdzie piszę o anonimowości i poufności biznesu, fundacjach, spółkach offshore, trustach, współczesnym systemie bankowym,
Rejestracja spółki w Delaware – gdzie piszę o wykorzystaniu amerykańskiej spółki Delaware dla prowadzenia biznesu w Polsce, USA, ochronie majątku i prywatności.

Zajmuję się prawem gospodarczym i handlowym, występuję jako pełnomocnik w sądach, tworzę i opiniuję umowy handlowe. Jestem autorem licznych publikacji z zakresu prawa gospodarczego, w tym komentarza do niektórych przepisów Kodeksu spółek handlowych.

Moją pasją jest turystyka, uwielbiam podróżować! Kocham Bałkany i Grecję, czasem hobbystycznie piszę o tym na blogu Małe Greckie Wakacje. Interesuje mnie też kultura prawna islamu. To właśnie stamtąd pochodzi moje ulubione powiedzenie: „Jeden prawnik może swoją wiedzą lepiej przeciwstawić się szatanowi, niż tysiące niewykształconych mężów ich modlitwami”.

Potrzebujesz mojej pomocy?
Skontaktuj się ze mną!

Drogi Kliencie, preferuję kontakt poprzez e-mail. Jeżeli nikt w kancelarii nie odbiera telefonu to oznacza, że jesteśmy w sądzie, u notariusza albo robimy coś istotnego co uniemożliwia aktualnie odebranie telefonu, proszę pozostaw e-mail albo ponów próbę kontaktu pod numerem stacjonarnym.
Możesz też skontaktować się ze mną za pomocą poniższego formularza:

(32) 764-15-80

512 020 518

ul. Sienkiewicza 14,
41-300 Dąbrowa Górnicza

Osoby spoza Zagłębia i Śląska zapraszam także na wideokonferencje. Obsługujemy ludzi z całej Polski.

Poszukujesz gotowych rozwiązań prawnych?

Sprawdź, jakie gotowe wzory umów i dokumentów przygotowałem dla Ciebie!