Błażej Sarzalski

radca prawny

Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.
[Więcej >>>]

O autorze

Nazyzam się Błażej Sarzalski.

Z zawodu jestem radcą prawnym, prawnikiem-praktykiem. Spółki znam od podszewki, nie tylko jestem wspólnikiem w kilku spółkach, ale pełniłem też funkcje w radzie nadzorczej spółki komunalnej przewodnicząc jej obradom,  na bieżąco zarządzam też spółką consultingową. Mam wiedzę także o spółkach zagranicznych. To daje mi unikalną perspektywę bycia nie tylko prawnikiem, ale człowiekem „z wewnątrz”.

Praktyka i problemy, które prawnicy zwykle ignorują nie mają dla mnie tajemnic. Pomogłem w utworzeniu i przekształceniu kilkuset spółek – w Polsce i zagranicą.

Znasz mnie może z innych moich blogów:

  • Prawo do prywatności – gdzie piszę o anonimowości i poufności biznesu, fundacjach, spółkach offshore, trustach, współczesnym systemie bankowym,
  • Rejestracja spółki w Delaware – gdzie piszę o wykorzystaniu spółki Delaware dla prowadzenia biznesu w Polsce, USA, ochronie majątku i prywatności.

Moją pasją jest turystyka, uwielbiam podróżować, kocham Bałkany i Grecję, czasem hobbystycznie piszę o tym na blogu Małe Greckie Wakacje. Interesuje mnie też kultura prawna islamu. To właśnie stamtąd pochodzi moje ulubione powiedzenie: „Jeden prawnik może swoją wiedzą lepiej przeciwstawić się szatanowi, niż tysiące niewykształconych mężów ich modlitwami”.