Centralny Rejestr Beneficjentów jak zgłosić dane?, CRBR, Rejestracja spółki, Zgłoszenie danych do CRBR

Jak zgłosić dane do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych?

Jak zgłosić dane do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych?

Dzisiaj coś, czego nie robiłem od dawna, tutorial w formie wideo dotyczący tego jak zgłosić dane beneficjentów rzeczywistych i reprezentantów spółki do nowo utworzonego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Okazało się to, przynajmniej w przypadku mojej spółki, dosyć proste. Wideo ma troszkę ponad 7 minut i tyle czasu zajmuje zgłoszenie beneficjenta do rejestru. Nie jest chyba więc tak źle?

Kto jest beneficjentem w mojej spółce?

Jeżeli wciąż nie wiesz kto to jest beneficjent rzeczywisty to możesz skorzystać z checklisty, która pomoże Ci we wskazaniu właściwych osób.

About Błażej Sarzalski

15 thoughts on “Jak zgłosić dane do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych?

 1. Dzień dobry Panie Mecenasie,

  pytanie techniczno-zaczepne. Dlaczego przy ewidentnej identyfikacji beneficjenta rzeczywistego (wspólnik) zdecydował się Pan dodać jeszcze reprezentanta (pomijam, że to ta sama osoba)?

  Wiem, że wprost wynika to z ostatniego tiret

  “osobę fizyczną zajmującą wyższe stanowisko kierownicze w przypadku udokumentowanego braku możliwości ustalenia lub wątpliwości co do tożsamości osób fizycznych określonych w tiret pierwszym, drugim, trzecim i czwartym oraz w przypadku niestwierdzenia podejrzeń prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu”

  ale “w przypadku udokumentowanego braku możliwości ustalenia lub wątpliwości co do tożsamości osób fizycznych” w danym przypadku nie zachodzi, jeżeli udało się zbudować (raczej niebudzącą wątpliwości) listę beneficjentów rzeczywistych na podstawie udziałów.

  Pozdrawiam,
  Tymoteusz

 2. Czy we wniosku do Rejestru jako reprezentantów należy zgłosić wszystkich członków zarządu spółki? Czy tylko członka zarządu wypełniającego wniosek?

  Jeśli wszystkich, to czy do Rejestru zgłasza się prokurentów (jako reprezentantów)?

    1. Problem w tym, że wykładnia tego przepisu jest złożona, wydawało mi się na pierwszy rzut oka, że chodzi tylko o tego zgłaszającego (mowa jest w przepisie o jednej osobie), z drugiej strony jednak dla bezpieczeństwa zalecałbym wpisywać wszystkich

 3. Witam ,mam pytanie dotyczące Spółki komandytowej, czy jeśli jest dwóch członków to wpisuję 1 i 2 zarówno jako beneficjenta i reprezentanta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *