Perypetie z S24

Spółka z o.o.

Błażej Sarzalski

Radca prawny, od 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-2946, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.

Nie umierajcie z nudów! Z całą pewnością w pewnym momencie wrócę do innych tematów, niż e-rejestracja spółki z o.o.

Na razie jednak nie mogę się powstrzymać od kolejnych wpisów…

Jak opisuje jeden z użytkowników na portalu wykop.pl system S24 uruchomiony dnia 2 stycznia 2012 r. zawierał błędy, które doprowadzały do zwrotu wniosków. Historię dwukrotnej próby rejestracji sp. z o.o. przez internet można znaleźć pod tymi linkami:

W skrócie – błąd systemu przy pierwszej próbie doprowadził do wadliwego wygenerowania formularzy oraz samej umowy spółki.

Zachęcam do czytania i życzę miłego weekendu 🙂

Dziękuję też Krzyśkowi za zwrócenie mojej uwagi na to.

Zainteresował Cię ten wpis? Potrzebujesz mojej pomocy albo konsultacji? Skontaktuj się ze mną!

Na wiadomości e-mail odpowiadam jeszcze tego samego dnia.

  2 comments on “Perypetie z S24”

  1. Mam też problem z zwrotem poniewaz system wygenerował złe formularze. Ministerstwo nie odpowiada na maile i nie mam pojęcia co zrobić z tym fantem.

  2. @Kasia: Szczerze współczuję, ciekawe ile jeszcze ofiar błędów w systemie się znajdzie?

   A jeżeli chodzi o meritum – jeżeli w umowie spółki nie ma błędów to najprościej jest jeszcze raz wypełnić formularze, tym razem poprawnie i formie fizycznej (odręcznie albo wydruk) i wnieść je do sądu rejestrowego w terminie 7 dni od otrzymania zarządzenia o zwrocie wraz z wnioskiem o dokonanie wpisu przy zachowaniu dotychczas złożonych dokumentów i zaliczeniem już wniesionej opłaty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Błażej Sarzalski Portret

  BŁAŻEJ SARZALSKI

  Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Od 2007 roku doradzam w zakresie prawa spółek, a w szczególności rejestracji spółek, przekształceń przedsiębiorców i spółek handlowych oraz ich bieżącego funkcjonowania.

  Przygodę z blogiem o rejestracji spółek z o.o. zacząłem we wrześniu 2011 roku. Był to dla mnie szalony rok, pełen wyzwań osobistych i zawodowych. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  Poznaj moją historię!

  Zerknij na wzory umów i dokumentów niezbędnych dla Twojej spółki z o.o.

  Wzory umów i dokumentów

  Umów się na poradę w sprawie Twojej spółki z o.o.

  Skontaktuj się aby umówić porad

  KOMENTARZE

  • radca prawny Błażej Sarzalski - W S24 potrafią być naprawdę szybcy. Natomiast coraz więcej sądów radzi sobie dobrze także ze standar
  • Robert - IX Wydział Gospodarczy Wrocław: wniosek złożony przez S24 (sp. z o.o.) - środa godz. 14-15, wpis do
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Prawo wekslowe nie wymaga nigdzie postawienia pieczęci firmowej przed podpisem i pieczątką prezesa.
  • radca prawny Błażej Sarzalski - Najprawdopodobniej nie dodał Pan oświadczenia do wniosku albo system coś pomieszał. Najłatwiej spraw
  • Jakub - Czytałem wszystkie komentarze i nie znalazłem swojego przypadku;) otóż złożyłem i załączyłem oświadc